Advertising
Zakumaj.pl

Techniki plastyczne (6)

 • Jak sprawnie narysować nietoperza?

  Rysowania można się nauczyć. Być może nie zostanie się drugim Leonardem da Vincim, jednak zawsze będzie się umiało narysować coś z dziećmi, dla dzieci lub dla siebie. Ze względu na zbliżające się Halloween, które w wielu domach zaczęło wyrażać się ozdobami związanymi z tym świętem, warto nauczyć się rysować nietoperze. Jest to łatwe, o czym możesz się przekonać, czytając ten artykuł. Czytaj więcej »

  dudekanna

 • Zasady rysowania prostej pszczoły

  „Mamo, tato narysuj mi” to często słyszane przez rodziców zdanie. Zwłaszcza małe dzieci lubują się w wymaganiu od swoich rodziców rysunków do kolorowania albo dla ozdoby. Co zrobić w takiej sytuacji, skoro trudno odmówić maluchowi takiej przyjemności? Pozostaje nauczyć się, jak narysować prostą pszczółkę, która ucieszy malucha. Czytaj więcej »

  szalllona

 • Jak wykonać linoryt?

  Linoryt to grafika uzyskana techniką druku wypukłego (oznacza to, że na papierze odbijają się wypukłe elementy matrycy). Matrycę wykonuje się, używając linoleum (w przypadku drzeworytu używa się drewna). Wycięcie formy w linoleum jest dość łatwe i dzięki temu możemy wykonać samodzielnie w domu bardo ładne linoryty. Jak to zrobić, dowiesz się z tego artykułu. Czytaj więcej »

  wrzosik

 • Jak w prosty sposób narysować kota?

  Koty są urocze i chętnie fotografowane oraz uwieczniane przez malarzy i grafików. Każdy może narysować kota, wystarczy posłużyć się prostymi trikami. Jest wiele sposobów na to, by sobie z tym zadaniem poradzić. Przedstawiamy, jak w czterech prostych krokach naszkicować sympatycznego kota. Czytaj więcej »

  madzienka

 • Jak ćwiczyć szkicowanie?

  Nawet jeżeli posiada się wrodzony talent do rysunku, nie będzie się rysowało doskonale bez ćwiczeń. Podstawą jest szkicowanie wszystkiego, co otacza rysownika. Żeby kształcić swoje umiejętności, nie należy omijać żadnego elementu i rysować wszystko: ludzi, budynki, owoce, zwierzęta. Czytaj więcej »

  eedyta

 • Sposób na narysowanie owieczki

  Ten artykuł na pewno zaszczycą swoją uwagą osoby, które mają dzieci albo są starszym rodzeństwem, ciocią czy wujkiem. Jak wiadomo, maluchy uwielbiają prosić nas o różne rzeczy, których często same nie potrafią zrobić. I tak np. pojawia się prośba o narysowanie kotka, świnki, ptaszka, konika, pieska czy owieczki. No i bądź tu człowieku niczym Picasso, Monet albo sam wielki da Vinci... Z reguły w tym momencie zaczynają się wykręty, typu „ciocię boli głowa, idź poproś mamusię” albo „tatuś na pewno będzie umiał to narysować”. Najczęściej rodzice odprawiają malucha z kwitkiem i wiercenie dziury w brzuchu zaczyna się od nowa. A jak wiadomo, dziecko nie odpuści, bo to uparta bestyjka. Jeżeli czegoś nie potrafisz, dla dobra małego człowieka musisz się tego nauczyć. W sieci możesz znaleźć mnóstwo porad, które pomogą ci w narysowaniu danego przedmiotu, zwierzęcia czy nawet człowieka, który o dziwo nie musi składać się z kółeczka i pięciu kresek. Jeżeli twoje dziecko poprosiło cię o narysowanie owieczki – dziś jest twój szczęśliwy dzień. Możesz odpowiedzieć mu „ależ oczywiście, kochanie” i przejść do czynów. Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz poniżej. Od dnia dzisiejszego puchate zwierzątka nie będą już stanowiły dla ciebie wyzwania. Czytaj więcej »

  ggol

 • 1
Advertising
Advertising