Zakumaj.pl

Sposób na plastikową dynię z butelki

5.0 (razem głosów: 1)
Sposób na plastikową dynię z butelki

Nie zawsze ma się ochotę na zabawę z prawdziwą dynią, ale nie chce się rezygnować z ciekawej ozdoby. Nic straconego, zamiast prawdziwej dyni można wykonać sztuczną, plastikową. Wystarczą do tego butelki oraz mała podpowiedź, którą podajemy w poniższym artykule.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Żeby zrobić ciekawą sztuczną dynię, potrzebnych jest kilka podstawowych elementów. Wśród nich muszą znaleźć się:
  * 2 butelki plastikowe, jednakowe,
  * pomarańczowa bibuła lub pomarańczowy materiał,
  * nożyk,
  * 1 liść,
  * patyk.

 • Krok pierwszy

  Butelki niezbędne do przygotowania dyni powinny być czyste i całkowicie suche, nie powinno być w nich resztek napojów. Z każdego z nich odciąć denka na wysokości 10 centymetrów od dołu. Postrzępione, górne brzegi wyrównać, żeby ładnie wyglądały i nie powodowały ewentualnych urazów.

 • Krok drugi

  Krok drugi

  W jeden z uzyskanych fragmentów wbić patyczek. Najpierw nożykiem albo nożyczkami zrobić na środku dziurkę, przez którą patyczek przejdzie. Będzie to koniuszek dyni.

 • Krok trzeci

  Krok trzeci

  Do drugiego pojemnika z butelki włożyć pomarańczowy materiał lub bibułę. Powinno być jej dość dużo, żeby szczelnie wypełniła pojemnik. Po zrobieniu tego nałożyć jeden fragment butelki na drugi. Pomarańczowy materiał powinien znaleźć się pomiędzy nimi.

 • Krok czwarty

  Krok czwarty

  Na zakończenie, żeby dynia była ładniejsza, patyczek należy ozdobić listkiem – najlepiej zielonym, choć może być też inny kolor.Dynia jest gotowa. Można zrobić ich kilka lub kilkanaście i ozdobić nimi cały parapet albo stół.