Zakumaj.pl

Łatwy sposób wykonania nutek na paznokciach

Łatwy sposób wykonania nutek na paznokciach

Ładne paznokcie to ozdoba dłoni oraz skuteczny sposób na podkreślenie swojej oryginalności. Już jedna barwa nadaje im ładny wygląd, jeśli jednak dodatkowo ozdobi się je ciekawym motywem, nabierają jeszcze większego wyrazu. Jedną z ładniejszych dekoracji są zgrabne nutki. Zachęcamy do spróbowania.

 • Jakich rzeczy potrzeba?

  Jakich rzeczy potrzeba?

  Przed przystąpieniem do malowania paznokci konieczne jest przygotowanie wszystkich, niezbędnych do tego kosmetyków i akcesoriów. Dzięki temu nie trzeba będzie wstawać z miejsca pracy, zanim lakier nie wyschnie. Potrzebnymi rzeczami są:
  * biały lakier do paznokci,
  * czarny lakier do paznokci,
  * lakier bazowy,
  * utwardzacz do lakieru,
  * pędzelek do paznokci, cienki,
  * sonda do robienia kropek.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Paznokcie dobrze umyć, pozbawiając je warstwy tłuszczu. Następnie nanieść na nie lakier bazowy, a po wyschnięciu – biały. W zależności od firmy produkującej lakier może nie wystarczyć jedna warstwa, więc po wyschnięciu nałożyć drugą.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Kiedy biały lakier wyschnie, przy pomocy cienkiego pędzelka wykonać 3 cienkie linie na górze paznokcia. Będzie to fragment pięciolinii, na której zazwyczaj osiadają nutki. Takie linie wykonać na każdym paznokciu obu dłoni.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Przy użyciu sondy zrobić 2 kropki na liniach. Jedną na najniższej linii, blisko macierzy paznokcia, drugą na wyższej. Poczekać, aż wyschną, na następnie poprowadzić od każdej pionową linię, znów poczekać, aż lakier wyschnie i połączyć linie poziomą kreską.Na zakończenie nanieść na każdy paznokieć utwardzacz do lakieru. Piękne paznokcie z ciekawą ozdobą są gotowe.