Zakumaj.pl

Jak zrobić naszyjnik z kredkowych koralików?

Jak zrobić naszyjnik z kredkowych koralików?

Z kolorowych kredek nigdy się nie wyrasta. Co z tego, że jesteśmy pełnoletnie i powinnyśmy zachowywać się jak na dorosłych przystało? Kredki do nas powracają, jednak w nieco zmienionej formie. Tym razem jawią się jako kolorowe koraliki, z których możemy później stworzyć bransoletki albo naszyjniki. Takie drewniane paciorki są niezwykle proste w wykonaniu, a nawleczenie ich na żyłkę zajmie ci najwyżej 5 minut. Zainteresowana? Poniżej znajdziesz dokładną instrukcję. Dzięki niej i ty będziesz mogła cieszyć się wspaniałą, kolorową biżuterią.

 • Piłowanie kredek

  Piłowanie kredek

  Przygotuj kredki, które chcesz wykorzystać do zrobienia koralików. Mogą być w jednym kolorze albo wielobarwne. Wybór należy wyłącznie do ciebie. Jedną z kredek połóż na stole, a potem odetnij z niej koralik o długości 7 mm. W czasie tej czynności nie spiesz się zbytnio i nie dociskaj za mocno piłki. Jeżeli nie będziesz ostrożna, farba, która pokrywa kredkę, może odprysnąć, przez co koralik nie będzie nadawał się do użytku.

 • Pojedynczy koralik

  Odcięty kawałek z pewnością nie będzie prezentować się zbyt pięknie. Krawędzie będą nierówne, zapewne pojawią się pojedyncze drzazgi. Nie martw się, jest na to rada.

 • Szlifowanie

  Szlifowanie

  Sięgnij po papier ścierny. Następnie wygładź przy jego pomocy nierówną powierzchnię koralika. Zapewne zajmie ci to nieco czasu, ale efekt wart będzie starań.

 • Wiercenie

  Teraz weź cienkie wiertło i zrób nim otworki w koralikach. Nie zapominaj przy tym o ostrożności. Bardzo łatwo jest rozwiercić tak delikatne drewienko. Nie chcesz mieć chyba uszkodzonego paciorka? Kiedy już uporasz się z jednym koralikiem, wywierć dziurki w następnych.

 • Nawlekanie

  Nawlekanie

  Teraz pozostało już tylko połączyć wszystko w całość. Koraliki możesz nawlec na żyłkę, mulinę albo gumkę. Bez względu na to, jaki materiał wybierzesz, efekt końcowy będzie zachwycający. Kiedy skończysz już nawlekać koraliki, możesz śmiało cieszyć swoim nowym, niezwykle uroczym naszyjnikiem.

Czego potrzebujesz:

Do stworzenia naszyjnika będą ci potrzebne:

kredki

wiertarka

cienkie wiertło

piłka do drewna

papier ścierny

mulina / żyłka / gumka

igła