Zakumaj.pl

W jaki sposób dokonać otwarcia czakr?

5.0 (razem głosów: 1)
W jaki sposób dokonać otwarcia czakr?

Pochodzące z sanskrytu słowo czakra oznacza „koło”. Tak nazwano siedem znajdujących się w naszym ciele centrów energetycznych, rozmieszczonych na osi kręgosłupa. Są to przekaźniki energii między niewidocznymi ciałami subtelnymi a ciałem fizycznym, które dzięki nim może poprawnie funkcjonować. Jeśli przepływ energii przez daną czakrę jest zablokowany, pojawiają się zaburzenia hormonalne, zaczynamy czuć się źle, przestaje nam się powodzić w życiu, czujemy się nieszczęśliwi. W takiej sytuacji konieczne jest odblokowanie czakr. Jak to zrobić, dowiesz się z tego artykułu.

 • System siedmiu czakr

  System siedmiu czakr

  Siedem głównych czakr, najlepiej przez nas poznanych, znajduje się na linii kręgosłupa (od kości ogonowej do czubka głowy). Każda czakra ma swój kolor i odpowiada za określony narząd. Czakra pierwsza, znajdująca się najniżej, u podstawy kręgosłupa, to czakra korzenia (podstawy), druga, poniżej pępka – to czakra sakralna, trzecia, powyżej pępka – splotu słonecznego, czwarta, na mostku – serca, piąta, na szyi – gardła, szósta, między brwiami – trzeciego oka i siódma, na czubku głowy – korony. Aby zachować zdrowie i prowadzić szczęśliwe życie, potrzebna jest harmonia wszystkich czakr. Zablokowana czakra oznacza zakłócenie przepływu energii w ciele człowieka i ma wpływ na cały system.

 • Jak rozpoznać, które czakry są zablokowane?

  Niepewność, lęk i trudności z podejmowaniem decyzji świadczą o zablokowaniu pierwszej czakry. Odpowiada jej kolor czerwony. Zaburzone relacje z ludźmi, brak satysfakcji z życia seksualnego, problemy z uzależnieniami to przejawy zablokowania drugiej czakry (kolor pomarańczowy). Blokada trzeciej czakry (kolor żółty) ujawnia się poprzez problemy z układem pokarmowym, zmęczenie i brak energii, trudności z koncentracją. Zablokowanie czwartej czakry (kolor zielony) powoduje niecierpliwość, brak radości z życia, częste infekcje wynikające z braku odporności. Jeśli mówienie sprawia ci trudność, stresują cię wystąpienia publiczne, nie jesteś asertywny i nie potrafisz zebrać myśli – zablokowana jest czakra piąta (kolor błękitny). Problemy ze wzrokiem, przeciążenie bieżącymi sprawami i poczucie zagubienia świadczą o zablokowaniu czakry szóstej (indygo). Jeśli brak ci wewnętrznej harmonii i nie widzisz sensu życia, zablokowana jest czakra siódma (fiolet, biały).

 • Jak odblokować czakry?

  Jak odblokować czakry?

  Aby system czakr działał właściwie i energia była przekazywana bez zakłóceń, powinno się regularnie, najlepiej codziennie medytować. Najlepiej znaleźć w ciągu dnia taki moment, kiedy możemy zająć się sobą i nikt nam nie będzie przeszkadzał. Siadamy wtedy w ciszy (niewskazane są silne bodźce zewnętrzne) i medytujemy, poświęcając każdej z zablokowanych czakr co najmniej 5 minut. Medytacja oczyszcza czakry i przywraca energię. Można pracować jedynie nad zablokowanymi czakrami lub nad wszystkimi czakrami po kolei, zaczynając od czakry podstawy i kierując się ku górze. W skupieniu pomóc może muzyka relaksacyjna. Można także zapalić świeczki albo kadzidełka. Każdą z czakr należy sobie wyobrazić jako punkt światła albo otwierający się kielich kwiatu o przypisanym danej czakrze kolorze. Staraj się jak najdłużej wizualizować otwarcie czakr. Regularne powtarzanie tego ćwiczenia spowoduje, że znikną blokady energetyczne w twoim ciele.