Zakumaj.pl

Wybór pierścionka zaręczynowego – wskazówki i rady

Wybór pierścionka zaręczynowego – wskazówki i rady

Oświadczyny to poważna sprawa, ale skoro już się na nie zdecydowałeś, to najważniejsze masz za sobą. Wszak najczęściej to ta właśnie decyzja zajmuje mężczyznom najwięcej czasu. Twoim kolejnym zadaniem będzie zorganizowanie odpowiedniego nastroju i scenerii oraz, rzecz jasna, zakup pierścionka zaręczynowego. Ta czynność zapewne spędza ci sen z powiek, gdyż po pierwsze, nie jesteś pewien, czy trafisz w gust swojej partnerki, a po drugie, nie masz pojęcia, jaki rozmiar wybrać. Ten poradnik ci pomoże. Powodzenia!

 • Elementy pierścionka zaręczynowego

  Zanim udasz się do sklepu jubilerskiego, musisz zdać sobie sprawę, przed jakim wyborem staniesz, będąc już na miejscu. Po pierwsze, będzie on ogromny. Po drugie zaś, nie będzie ograniczał się jedynie do zakresu cenowego, ale także do rodzaju użytego kruszcu, do oprawy pierścionka, no i oczywiście do stylistyki, w jakiej będzie utrzymany – nowoczesny, klasyczny, a może retro? Przemyśl to, zanim jeszcze udasz się do jubilera, żeby móc mu powiedzieć, czy zależy ci na złotym pierścionku, jakie kamienie powinien mieć i czy chciałbyś, aby był nietypowy.

 • Jaki kamień?

  Jaki kamień?

  Nie od dziś wiadomo, iż kobiety lubią brylanty. Pamiętaj jednak, że w przypadku pierścionka zaręczynowego liczy się sam gest oraz twoja chęć zawarcia małżeństwa wyrażona poprzez oświadczyny, a nie to, ile banknotów zostawiłeś u jubilera. Pierścionek nie musi więc mieć w sobie brylantu, wystarczy pięknie oprawiona cyrkonia, aby się podobał.

 • Jak trafić z pierścionkiem?

  Jak trafić z pierścionkiem?

  Ten problem trapi cię z pewnością najbardziej: co będzie, jeśli jej się nie spodoba? Jeśli nie trafię w jej gust i będzie go nosiła tylko dlatego, żeby nie sprawić mi przykrości? Żeby uniknąć takiej sytuacji, powinieneś sięgnąć pamięcią do minionych tygodni czy miesięcy. Być może kiedyś, gdy spacerowaliście po galerii handlowej, twoja partnerka oglądała biżuterię i mówiła, co jej się podoba, a co nie. Może zachwycała się jakimiś pierścionkami widzianymi w Internecie. Mogła też wspomnieć, że nie chciałaby złotego albo srebrnego pierścionka, a w ogóle najbardziej to podobają jej się oczka z szafiru lub serduszka z cyrkonii. Jeśli jednak niczego nie uda ci się sobie przypomnieć, a z twoją partnerką nigdy nie rozmawialiście na temat wyglądu biżuterii zaręczynowej, wówczas przyjrzyj się biżuterii, którą nosi na co dzień – ona będzie dla ciebie najlepszą podpowiedzią.

 • Jak wybrać rozmiar?

  Jak wybrać rozmiar?

  Jeśli nigdy wcześniej nie kupowałeś swojej partnerce żadnego pierścionka, to rzeczywiście możesz mieć spory kłopot z trafieniem w rozmiar. Nie możesz przecież zapytać o to swojej kobiety, jeśli nie chcesz wydać się ze swoimi zamiarami. Co więc zrobić? Masz dwa wyjścia, które będą na tyle dyskretne, iż twoja wybranka o niczym się nie dowie. Pierwsze, to rozmowa z jej mamą czy babcią, które mogą orientować się, jaki rozmiar palca ma twoja ukochana. Drugi, to wzięcie do jubilera jednego z jej pierścionków. Pamiętaj jednak, iż powinieneś wybrać taki, który jak ulał pasuje na palec twojej partnerki.