Zakumaj.pl

Zaręczyny (9)

 • Ciekawe pomysły na oświadczyny

  Zaręczyny to poważna decyzja dla obojga partnerów. Oznaczają myślenie o wspólnej przyszłości, ślubie, weselu i życiu we dwoje. Żeby początek wspólnej drogi był niezapomniany, warto postarać się oświadczyć w sposób, który będzie można z zadowoleniem wspominać nawet po wielu latach. Czytaj więcej »

  martajg

 • W jaki sposób się oświadczyć?

  Podjęcie decyzji o ślubie nie jest łatwe, szczególnie dla mężczyzn, którzy z reguły miłują swoją wolność. Aby do ślubu w ogóle mogło dojść, trzeba najpierw zacząć od czegoś równie stresującego, czyli od oświadczyn. Zazwyczaj oczywiście mamy świadomość, że nasza kobieta powie bez wahania „tak” i wszystko będzie pięknie, jednak mimo wszystko trzeba podejść do tego profesjonalnie. Jeśli nie potraktujemy tego poważnie, może być jej najzwyczajniej w świecie smutno. Tak już jest, że kobiety w takich chwilach oczekują romantyzmu i chcą, by była to chwila, którą zapamiętają na całe życie. A my, faceci, musimy temu sprostać. Jak? Czytaj więcej »

  mistrzyni

 • 5 umiejętności, które trzeba opanować przed ślubem

  Wkroczenie na nową drogę życia jest jednym z ważniejszych momentów, które stoją przed człowiekiem. Często wiąże się to z wyprowadzką i zamieszkaniem razem ze swoim współmałżonkiem. To też wspólne inwestycje i finanse oraz cała organizacja dalszego wspólnego życia. Jest to oczywiście wielkie szczęście, ale czasem potrafi przynieść parę problemów. Aby mieć ich jak najmniej, konieczna będzie nauka pewnych zachowań. Jakich? Czytaj więcej »

  dlemons

 • Ciekawe pomysły na romantyczne zaręczyny

  Zaręczyny są ważnym wydarzeniem zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny. Wiele kobiet wyobraża sobie ten moment jako wyjątkowy, więc mężczyźni starają się go takim uczynić. Inspirację do oświadczyn można czerpać z różnych rzeczy, miejsc, z upodobań partnerki lub wspólnych pasji. Ważne jest, żeby para mogła wspólnie, z uśmiechem, wspominać ten moment nawet kilkanaście lat po ślubie. Czytaj więcej »

  riczi

 • Jaki rozmiar pierścionka zaręczynowego wybrać?

  Niełatwo jest wybrać odpowiedni pierścionek zaręczynowy. Moda zmienia się szybko, ciężko więc nadążyć na tym, czy ma być on delikatny, czy może duży i okazały. Ma być wykonany ze złota, a może z białego złota z dodatkiem srebra? No i jaki kamień szlachetny wybrać? Od różnorodności i wzorów może naprawdę rozboleć głowa. A to dopiero początek. Zapomnieliśmy o najważniejszej sprawie, bez której całe nasze plany spełzną na niczym. Jaki rozmiar wybrać? Istnieje kilka sposobów, by się o tym przekonać. Niektóre są bardziej skuteczne, inne mniej, jednak powinny one wystarczyć do tego, by udało się wybrać idealnie dopasowany, piękny pierścionek, z którego nasza przyszła żona będzie bardzo zadowolona. Oto kilka z nich.

  Czytaj więcej »

  stanik

 • Czy twój mężczyzna jest gotowy na małżeństwo?

  Niemalże stereotypowo przyjęło się, że to kobiety bardziej naciskają na ślub i pragną go, a mężczyźni boją się ożenku jak ognia piekielnego i w nieskończoność odwlekają decyzję o jego terminie. Nie jest jednak prawdą, iż wszyscy faceci uciekają od wizji małżeństwa, niektórzy z nich chcą tego tak samo jak ich partnerki i oświadczają się dość szybko. Kiedy jednak facet nie wykonuje tego pierwszego, ale najważniejszego kroku w stronę ołtarza, to jak rozpoznać, że jest gotowy na małżeństwo? Przeczytaj poniższe wskazówki, aby się tego dowiedzieć.

  Czytaj więcej »

  merkury

 • Wybór pierścionka zaręczynowego – wskazówki i rady

  Oświadczyny to poważna sprawa, ale skoro już się na nie zdecydowałeś, to najważniejsze masz za sobą. Wszak najczęściej to ta właśnie decyzja zajmuje mężczyznom najwięcej czasu. Twoim kolejnym zadaniem będzie zorganizowanie odpowiedniego nastroju i scenerii oraz, rzecz jasna, zakup pierścionka zaręczynowego. Ta czynność zapewne spędza ci sen z powiek, gdyż po pierwsze, nie jesteś pewien, czy trafisz w gust swojej partnerki, a po drugie, nie masz pojęcia, jaki rozmiar wybrać. Ten poradnik ci pomoże. Powodzenia!

  Czytaj więcej »

  kubowa

 • Jak zauroczyć rodziców twojego partnera?

  Po kilku miesiącach spotkań i coraz poważniejszych planów wobec siebie przyjdzie pora na poznanie jego rodziców. Zawsze jest to dość stresujący moment, ponieważ z jednej strony sama nie wiesz, czego możesz się spodziewać, z drugiej zaś pragniesz wypaść jak najlepiej i nie zaliczyć żadnej wpadki. Na kilka godzin przed tym ważnym spotkaniem zadajesz sobie mnóstwo pytań, a twoje myśli krążą, jak szalone: W co mam się ubrać? Jacy oni są? Jakich tematów unikać? To naturalne, że w takiej chwili się stresujesz, ale kiedy przeczytasz ten artykuł, przekonasz się, że możesz skutecznie oczarować twoich przyszłych teściów. Podążaj za poniższymi wskazówkami, a wypadniesz wspaniale.

  Czytaj więcej »

  lazeka

 • Jak wyprawić przyjęcie zaręczynowe?

  W dawnej Polsce formalności związane ze ślubem i weselem były w dużej mierze podyktowane zamożnością, pozycją społeczną oraz tradycją i zależały raczej od rodziców i swatów (drużbowie) niż od samych zainteresowanych, czyli młodych. Sam proces zaręczyn wyglądał zupełnie inaczej i był poprzedzony zwiadami. Współcześnie natomiast to zakochani decydują, czy chcą się pobrać i na jakich warunkach to zrobią. Rzecz jasna, wiele zależy od tych samych czynników, co wcześniej (np. budżet), ale z całą pewnością obecnie możemy mówić o większej swobodzie obyczajów. Kiedy więc postanowicie się zaręczyć, możecie sami zdecydować, jak będzie wyglądało wasze zaręczynowe przyjęcie. Wyjątkowe chwile trzeba pięknie celebrować.

  Czytaj więcej »

  madziap

 • 1