Zakumaj.pl

Wynajem apartamentu na Majorce

Wynajem apartamentu na Majorce

Majorka jest wyspą położoną na Morzu Śródziemnym. Znajduje się pomiędzy Barceloną a Walencją. Należy do wysp archipelagu Balearów i co roku przyciąga miliony turystów z całego świata. Największym ośrodkiem na wyspie jest Palma de Mallorca, to właśnie tu turyści spędzają swoje wakacje. Pozostała część wyspy jest raczej spokojna i z pewnością rzadziej wybierana przez przyjezdnych. Majorka jest idealnym miejscem na wczasy, które możesz spędzić nie tylko w luksusowym hotelu, ale również w wynajętej willi czy apartamencie. A tego, jak wynająć sobie coś na czas pobytu na wyspie, dowiesz się z naszego artykułu.

 • Zapoznaj się z informacjami o wyspie

  Zanim rozpoczniesz poszukiwania odpowiedniego apartamentu czy domku letniskowego, powinieneś odwiedzić stronę internetową Balearów i Majorki. Tam zapoznasz się z wszystkimi informacjami przeznaczonymi dla turystów. Będziesz mógł dokładnie przejrzeć miejsca na wyspie i wybrać to z nich, które najbardziej ci odpowiada. Poszukaj przydatnych informacji o miejscowych atrakcjach czy wydarzeniach kulturalnych, a także tych o bazie gastronomicznej i warunkach transportu. Dzięki temu przyjazd na wyspę nie będzie skokiem na głęboką wodę.

 • Zrób wstępne rozpoznanie wśród apartamentów

  Powinieneś odwiedzić portale, które umożliwiają wynajem mieszkań na wakacje. Właściciele bardziej luksusowych apartamentów będą się ogłaszać poprzez tego typu strony. Jeżeli biegle mówisz wyłącznie po polsku, nie musisz się przejmować, gdyż wiele portali ma polską wersję językową. Zastanów się również nad swoimi możliwościami finansowymi, musisz wyznaczyć swój przedział cenowy. Oczywiście większe apartamenty z dostępem do internetu i wygodami typu basen i jacuzzi będą droższe, pomyśl również o tym, czy będziesz chciał z nich korzystać.

 • Zorientuj się, czy w cenę wliczone są media

  Zorientuj się, czy w cenie wynajmu znajdują się opłaty związane z korzystaniem z prądu, gazu i wody. Bardzo często liczniki są rozliczane w zależności od zużycia. Mogą również zostać doliczone opłaty za sprzątanie czy zmianę pościeli. Lepiej więc, jeśli dowiesz się tego od razu, niż żebyś był zaskoczony w dniu wyjazdu.

 • Dojazd do domku

  Zapoznaj się również z drogami, którymi możesz dojechać do swojego apartamentu. Dowiedz się, czy są w pobliży miejsca parkingowe. Zapytaj również o najbliższą okolicę, czy są w pobliżu sklepy oraz restauracje. Tańsze apartamenty znajdują się z reguły z dala od centrum. Zapytaj, czy funkcjonuje tam jakaś komunikacja i czy będziesz mógł poradzić sobie bez samochodu.

 • Płatności

  Jeżeli zdecydujesz się już na konkretny apartament, domek czy willę, będziesz musiał wpłacić zaliczkę. Najlepiej, jeśli w tym celu użyjesz jednego z systemów płatniczych jak, np. PayPal. W przypadku, gdy skorzystałeś z usług pośrednika, możesz zapłacić całą kwotę z góry. Pamiętaj o tym, by spisywać umowę z osobami prywatnymi, jeśli właśnie od takiej wynajmiesz mieszkanie. W takim przypadku wpłacaj tylko samą zaliczkę, a na dopłacenie pozostałej części kwoty umówcie się po przybyciu na wyspę.

 • Po przylocie

  Firma, od której wynajmiesz apartament, wyśle ci dokładne współrzędne GPS, adres nieruchomości oraz dane agenta prowadzącego. Może również określić przedział czasowy, w którym musisz się stawić na miejscu, oraz zapewnić ci przejazd z lotniska do apartamentu. Pamiętaj, by obejrzeć willę i sprawdzić, czy wszystko jest zgodne z opisem, zanim odbierzesz klucze.