Zakumaj.pl

Co warto zobaczyć, będąc w Algarve?

Co warto zobaczyć, będąc w Algarve?

Algarve, co po arabsku znaczy „ziemia położona na zachodzie”, jest jednym z najpiękniejszych regionów w Portugalii. To miejsce zdecydowanie zasługuje na nazwę mieszanki, w której wpływy arabskie, nowoczesne kurorty i piękno portugalskich pejzaży tworzą jedną spójną całość. Właśnie ta miła dla oka różnorodność sprawia, że ten region przyciąga tysiące turystów z całego świata.

 • Lagos

  Lagos

  Może miasto samo w sobie nie ma zbyt wielu zabytków, ot dwa kościoły i muzeum, za to posiada jedne z najpiękniejszych plaż na kuli ziemskiej. Jeżeli myślimy o tych ostatnich, najbardziej znaną jest Praia de Dona Ana, która umiejscowiona jest między klifami. Jej zdjęcia można znaleźć we wszystkich przewodnikach, które poświęcone są Portugalii.

 • Ponta da Piedade

  Ponta da Piedade

  Ponta da Piedade to nic innego, jak wyrzeźbione przez naturę formacje skalne w pobliżu Lagos. Klify można podziwiać na dwa sposoby – z lądu albo od strony morza. Aby skorzystać z pierwszej opcji, po opuszczeniu miasteczka wystarczy cały czas iść na południe. W celu obejrzenia klifów z wody trzeba wynająć łódź. Cena takiej wycieczki to około 25 euro, ale daje nam ona możliwość obejrzenia niewidocznych z lądu jaskiń.

 • Przylądek São Vicente

  Przylądek São Vicente

  Dlaczego warto go odwiedzić? To najbardziej wysunięty na południowy zachód kraniec Europy. W średniowieczu był uznawany za koniec znanego Europejczykom świata. Chyba każdy chciałby zobaczyć miejsce, w którym kończy się Stary Kontynent.

 • Praia de Falesia

  Praia de Falesia

  Około 5 kilometrów od miejscowości o nazwie AlbuFeira znajduje się otoczona czerwonymi ścianami plaża. Za 14 euro można wypożyczyć tu leżak i parasol. Zwłaszcza ten ostatni przyda się wszystkim tym, którzy pragną cienia. Należy dodać, że na Praia de Falesia trudno go znaleźć. Dodatkową atrakcją są niewątpliwie handlarze, u których można zakupić słodycze, stroje kąpielowe czy nawet podrobione torebki od Gucciego.

 • Faro

  Faro

  Nie jest to może najpiękniejsze miasto świata, jednak nie można mu odmówić swoistego uroku zielonych palm, laguny czy portu. Całą starówkę miasta okalają mury, a bramy strzeże posąg świętego Tomasza z Akwinu. Warto również zajrzeć do kaplic, które zdobią marmurowe inkrustacje i azulejos.

 • Igreja de Sao Lourenco Dos Matos

  Igreja de Sao Lourenco Dos Matos

  W Almansil – małej wiosce na północ od Lagos – znajduje się pięknie zdobiony kościółek. Został zbudowany w pierwszej połowie XVIII wieku. Wnętrze zostało ozdobione azulejos przez Policarpo de Oliveira Bernardes.

 • Kaplica Kości

  Kaplica Kości

  Znajduje się w miejscowości Evora. Całość wnętrza została wyłożona ludzkimi kośćmi, co nadaje mu trochę grozy. Z pewnością będzie to jeden z niezapomnianych widoków dla każdego, kto pokusi się o odwiedzenie tego miejsca.