Zakumaj.pl

Backpacking (4)

 • O czym należy pamiętać, podróżując autostopem?

  Autostop jest niewątpliwie niesamowitą przygodą. Nigdy do końca nie wiesz, gdzie danego wieczoru będziesz spał, gdzie się znajdziesz, ani kiedy wyruszysz w dalszą trasę. Bardzo wiele zależy od łaski przejeżdżających obok ciebie kierowców. Pół biedy, jeśli dzieje się to podczas pięknej, rześkiej pogody, która zapowiada miły wieczór i ciepłą noc. Gorzej, gdy znajdujesz się w niebezpiecznym miejscu, deszcz leje jak z cebra, a żaden kierowca nie kwapi się do tego, by zabrać ze sobą przemokniętego włóczęgę. O czym warto pamiętać, podróżując autostopem? Czytaj więcej »

  monita

 • Jak kupić właściwy plecak?

  Plecak to bardzo praktyczny sprzęt, umożliwiający przewożenie różnych rzeczy, na ogół podczas wycieczek i wakacyjnych wyjazdów, ale nie tylko. Plecaka można używać także w mieście, ułatwia zakupy, nadaje się do przenoszenia laptopa, książek czy zeszytów, doskonale może zastąpić podręczną torebkę i torbę na zakupy. Nosząc rzeczy w plecaku, odciążamy kręgosłup i zachowujemy właściwą postawę, a jednocześnie mamy wolne ręce. Plecak będzie nam dobrze służyć, jeśli zaopatrzymy się we właściwy model. Jak kupić właściwy plecak, dowiesz się z tego artykułu. Czytaj więcej »

  bozka

 • Jak poradzić sobie w lesie?

  Każdemu z nas wydaje się, iż zgubienie się w lesie jest niemalże niemożliwe. Przecież pamiętamy, skąd przyszliśmy, a poza tym zawsze znajdzie się jakaś ścieżka, którą dojdziemy do zamieszkanego terenu. Problem pojawia się wtedy, gdy wokół nas nagle pojawia się mnóstwo drzew i gdzie byśmy nie spojrzeli, ani widu, ani słuchu o jakiejś znajomej nam ścieżce. W takiej sytuacji łatwo brnąć w panice przed siebie, błąkając się w niewiadomym kierunku pośrodku ogromnego lasu. Jeżeli kiedykolwiek poczujesz, iż zabłądziłaś i tracisz panowanie nad sytuacją, zastosuj się do poniższych wskazówek. Czytaj więcej »

  rynta

 • Jak wybrać się w podróż z plecakiem?

  Jest znaczne grono osób, które planując podróż, nie udają się do biura podróży, lecz… na strych. Po plecak. Backpacking staje się w ostatnim czasie coraz bardziej popularny i jest znakomitą alternatywą dla nudnych wycieczek, które każdy może kupić sobie w najbliższym biurze turystycznym. Zauważyłeś, że niemal każdy po powrocie z wakacji w Egipcie czy Tunezji opowiada dokładnie to samo? Że zawzięcie targował się z tamtejszym handlarzem, że jego córkę chciano kupić za Lamborghini i 46 wielbłądów, oraz że wszyscy z obsługi witali ich popularnymi polskimi słowami. Zazwyczaj są to „Wałęsa”, „Jan Paweł II”, „Doda” i pewne niekulturalne słowo, którego nie mogę przytoczyć. Jeżeli nie masz ochoty na taką formę podróży i coraz bardziej kręci cię backpacking, to przeczytaj poniższe porady. Czytaj więcej »

  likenter

 • 1