Advertising
Zakumaj.pl

Kultura azjatycka (3)

 • Jak rozpocząć medytację?

  Medytacja stanowi przede wszystkim sztukę wyciszenia oraz zrelaksowania organizmu. Wywodzi się z kultury wschodniej i kojarzona jest przede wszystkim z Indiami, chociaż pewne jej elementy można odnaleźć również w chrześcijaństwie.Medytacji może nauczyć się każdy, a nawet warto, aby to zrobił, gdyż jest doskonałym sposobem na nabranie dystansu do otaczającego świata. Wycisza, pozwala skupić się na tym, co istotne, a nawet ma działanie lecznicze. Jak zacząć przygodę z medytowaniem? Oto kilka podpowiedzi. Czytaj więcej »

  samy

 • Jakim żywiołem jesteś według feng shui?

  Feng Shui, choć kojarzy się niektórym tylko z urządzaniem mieszkania, jest czymś o wiele więcej. To chińska filozofia życia związana bardzo mocno z naturą. Pozwala określić, jakie siły oddziałują na danego człowieka, co mu sprzyja, a co nie i często związane jest to z żywiołami Feng Shui. Zależne są one przede wszystkim od roku urodzenia, jednak poza nim związane są także z kształtem twarzy posiadanym przez daną osobę. Czytaj więcej »

  ciezarek

 • Jak wręczać prezenty w Chinach?

  Kultury potrafią się między sobą znacznie różnić i nie trzeba być etnologiem, by to zauważyć na pierwszy rzut oka. Warto jednak znać nieco bardziej szczegółowe reguły i zwyczaje panujące w krajach, do których się wybieramy, aby nie popełnić żadnej gafy. Zwyczajem, którym się dzisiaj zajmiemy, jest wręczanie prezentów w Chinach. Jak ono wygląda? Czytaj więcej »

  aniolek

 • 1
Advertising
Advertising
Nowe pytania