Advertising
Zakumaj.pl

Zakup używanego pojazdu (5)

 • Proste sposoby sprawdzenia, czy auto nie jest kradzione

  Zakup samochodu to poważny wydatek oraz często bardzo dużo niepewności, zwłaszcza jeśli kupuje się używany pojazd. Trzeba wówczas sprawdzić dwa razy więcej niż w salonie samochodowym, gdzie ma się pewność, skąd auto zostało sprowadzone. W przypadku pojazdu używanego można trafić różnie, dlatego warto się zabezpieczyć, aby nie okazało się, że samochód był kradziony. Czytaj więcej »

  designer

 • Jakie formalności są niezbędne po zakupie używanego auta?

  Przy kupnie samochodu, zarówno nowego, jak i używanego konieczne jest dopełnienie odpowiednich formalności. Dzięki temu można bezpiecznie podróżować samochodem, nie obawiając się o kontrolę ani o bezpieczeństwo. Niezbędne jest tylko pamiętanie o tym odpowiednio wcześnie, czyli tuż po tym, jak zakupimy używany samochód. Czytaj więcej »

  rav

 • Jak negocjować cenę auta?

  Kupno nowego auta to nie lada przeżycie. Świeży, nieużywany samochód, wyjazd wprost z salonu, zapach nieskażony papierosami albo tandetnymi odświeżaczami poprzedniego właściciela – to może robić wrażenie, szczególnie na osobie, która kupuje w salonie swój pierwszy samochód. Nie daj się jednak oszołomić temu ogromnemu wrażeniu. Myśl trzeźwo. Cena, którą widzisz na przedniej szybie, nie jest ceną ostateczną. Owszem, kupujesz nową rzecz, lecz nie jest to zakup bułek w supermarkecie. Możesz się targować i obniżyć cenę o dobre parę tysięcy.

  Czytaj więcej »

  karolciaw

 • Na co zwrócić uwagę, kupując używany samochód?

  Wielki napływ używanych samochodów zza zachodniej granicy sprawił, że zakup samochodu jest nie lada wyzwaniem. Nie oszukujmy się, nie ma żadnego niemieckiego dziadka, który jeździł samochodem tylko w słoneczne niedziele i płakał, jak sprzedawał. Większość aut przywożonych np. z Niemiec to najbardziej wyeksploatowane egzemplarze z bardzo dużymi przebiegami, na których najłatwiej zarobić. Cofnięcie licznika oraz podrobienie książki serwisowej jest bardzo łatwe i praktycznie ciężko jest znaleźć na rynku samochód, który miałby nie więcej niż 200 tys. km. Niektórzy handlarze są na tyle bezczelni, że chcą nam wmówić, iż 15 letni Passat TDI w wersji kombi naprawdę ma na liczniku jedynie 160 tys. km. Nie bądźmy naiwni. Czytaj więcej »

  merblanc

 • Weryfikacja rzeczywistego przebiegu samochodu

  Przeglądając oferty samochodów w internecie dość szybko zauważymy, że niemal wszystkie są w idealnym stanie, nigdy nie uczestniczyły w najmniejszej stłuczce, a ich kierowcy jeździli nimi jedynie okazjonalnie. Nie tak łatwo kupić samochód, nawet kilkunastoletni, który miałby na liczniku więcej, niż 200 000 km przebiegu. Proceder cofania liczników jest w Polsce nagminny i nic nie wskazuje na to, by miał się zakończyć. Klienci najczęściej chcą być oszukiwani, bo przecież jak można się przyznać sąsiadowi, że kupiło się „trupa” z przebiegiem 250 000 km? Podobne myślenie niestety napędza całą tę machinę i by poznać rzeczywisty przebieg, musimy się trochę natrudzić.

  Czytaj więcej »

  ani

 • 1
Advertising
Advertising