Zakumaj.pl

Co można zobaczyć w Casablance?

Co można zobaczyć w Casablance?

Słysząc nazwę Casablanca, większość osób od razu myśli o filmie, niezależnie od tego, czy go oglądała, czy nie. Pewnym zawodem jest zawsze informacja, że żadna ze scen nie była kręcona w tym pięknym marokańskim mieście. Jeżeli ktoś jedzie do Casablanki, żeby podążać śladami bohaterów filmowych, będzie zawiedziony, ponieważ niczego nie znajdzie. Jednak jeżeli jedzie, żeby poznać niezwykłe miasto, wróci oczarowany.

 • Meczet Hassana II

  Meczet Hassana II

  Może z powodzeniem uchodzić za symbol miasta, mimo że nie jest z nim wiązana żadna długa historia. Nie ma ponad dwustu lat i nie wybudowano go w zamierzchłych czasach. Ukończoną budowlę oddano do użytku w 1993 roku, jednak od początku wyróżniała się ona zarówno swoją architekturą, jak i położeniem. Nie znajduje się w środku miasta, lecz poza nim na sztucznie utworzonym cyplu, tuż przy oceanie. Jednak tym, co wyróżnia go szczególnie, sprawiając, że turyści chętnie obierają go za punkt wycieczek, jest fakt, że jako jeden z niewielu meczetów jest otwarty dla zwiedzających odmiennej wiary niż muzułmańska.

 • Stara Medyna

  Stara Medyna

  Chociaż Casablanca może zaskoczyć każdego, kto spodziewa się zobaczyć pustynne miasto z małymi domkami, ma również taką część. Jest to Stara Medyna, dzielnica mająca długą historię i równie starą zabudowę. Jest ona charakterystyczna dla miast arabskich. Medynę tworzą wąskie uliczki zaplątane w labirynt murów i otoczone murami. Znajdują się w nich również typowe dla tego rodzaju zabudowy wieże wentylacyjne, które dostarczały świeżego powietrza do skomplikowanej zabudowy. Całość otoczona jest murami. Warto przejść się po Starej Medynie i poczuć powiew historii. Ze względu na to, że taka wędrówka męczy, liczne kawiarenki znajdujące się w zabytkowych domach zapraszają zarówno na zimne napoje, jak i regionalne słodkie przekąski.

 • Bogaty bulwar

  Podobnie jak na lazurowym Wybrzeżu, tak i w Casablance można zobaczyć bulwar, który jest jednocześnie synonimem bogactwa i luksusu. Znajdują się przy nim najlepsze hotele, najbogatsze budynki, atrakcje tylko dla wybranych, które wyrażają się pięknem architektury oraz drogimi samochodami, które krążą wokół nich. Kluby i restauracje znajdujące się przy bulwarze również są wyjątkowe. Mogą z nich korzystać przede wszystkim ci, którzy mają duży budżet, jednak dla wielu turystów bywa miejscem wieczornych spacerów ze względu na możliwość pooglądania ciekawych budynków i pięknych widoków.

 • Rick's Cafe

  Rick's Cafe

  Żeby turyści wielbiący film „Casablanca” nie byli całkiem zawiedzeni, specjalnie z myślą o nich została otwarta restauracja Rick's Cafe, która jest repliką filmowego miejsca spotkań głównych bohaterów granych przez Ingrid Bergman i Humphreya Bogarta. Siedząc przy niewielkich stolikach, jedząc i słuchając dźwięków fortepianu, można doskonale wyobrazić sobie, jak on lub ona pojawiają się w progu, szukając swojej drugiej połowy.