Zakumaj.pl

Co warto zobaczyć w Neapolu?

4.5 (razem głosów: 1)
Co warto zobaczyć w Neapolu?

Neapol jest jednym z najbardziej znanych miast włoskich. Ma długą historię, związaną jeszcze z czasami Imperium Rzymskiego. Już samo to mówi, że warto je odwiedzić w czasie wycieczki do Włoch, zamiast poprzestawania jedynie na Rzymie i jego okolicach.

 • Zamek Jajeczny

  Zamek Jajeczny

  Jednym z ciekawszych obiektów na terenie Neapolu, który warto zobaczyć, jest Zamek Jajeczny. Jego ciekawa i intrygująca nazwa pochodzi od legendy o Wergiliuszu, sławnym poecie rzymskim, który według niej posiadał magiczne jajo. Poeta umarł w Neapolu i według kolejnej części legendy jajo zakopano pod zamkiem, żeby miał on większą trwałość. Sam zamek stoi na niewielkiej wyspie u wybrzeży Neapolu. Wyspa była historycznym centrum miasta, ponieważ to właśnie tutaj osiedlili się pierwsi osadnicy.

 • Galeria Umberto

  Galeria Umberto

  Wyjątkowa w swoim kształcie i wzbudzająca podziw przechodniów – Galeria Umberto I. Zbudowana jest z niezwykłym wyczuciem i uzupełnia przestrzeń pomiędzy Pałacem Królewskim a starym teatrem. Powstała nie tylko z kamienia, ale również z żelaza oraz stali, co nadaje niektórym elementom jej konstrukcji niezwykłą lekkość. Chociaż nie jest budynkiem starożytnym, doskonale wpisuje się w architekturę Neapolu, sprawiając wrażenie, że jest tam od zawsze i na zawsze będzie.

 • Kościół del Carmine

  Kościół del Carmine

  Jeden z bardziej interesujących zabytków Neapolu. Kościół Santa Maria del Carmine. Znajduje się przy Rynku, który przez wiele stuleci był centrum życia miasta. Życia towarzyskiego, politycznego i religijnego. Kościół liczy sobie już kilka wieków, ponieważ powstał w XIII wieku, jednak według niektórych podań już kilka stuleci wcześniej znajdowała się tam siedziba uciekinierów z Góry Karmel. Najciekawszym elementem kościoła jest jego dzwonnica, która widoczna jest nad innymi budynkami i której uroku nie przyćmiewają nawet nowoczesne wieżowce. Kościół del Carmine jest jednym z ciekawszych, jednak mając czas, warto zwiedzić również kilka innych, w tym: Santa Maria la Nova, Santa Chiara, Santa Augusta.

 • Atrakcje Neapolu

  Atrakcje Neapolu

  Dawniej mówiono „Zobaczyć Neapol i umrzeć” na znak, że już nic lepszego i piękniejszego się nie zobaczy, ani nie przeżyje. W mieście jest z pewnością wiele atrakcji, które warto poznać i nie są to tylko budynki, lecz przede wszystkim jedzenie. Neapol słynie z pizzy, a niektórzy uważają nawet, że to właśnie z tego miasta ona pochodzi. Dodatkowo można zjeść tutaj doskonałe lody oraz spaghetti neapolitańskie, które jest słynne nie tylko we Włoszech, ale również na całym świecie. Zdarzają się osoby, które przemierzają pół świata, żeby zjeść je właśnie tutaj, popijając lampką wina. Dodatkową atrakcją dla pasjonatów historii są pobliskie Pompeje – miasto, które zostało zasypane przez popiół z wybuchającego wulkanu. Przez to zostało na tyle dobrze zachowane, że stanowi jeden z cenniejszych zabytków na świecie.