Zakumaj.pl

Co warto zobaczyć w Marrakeszu?

Co warto zobaczyć w Marrakeszu?

To miasto jest jedną wielką mieszanką kultur, historii i kolorów. Marrakesz jest naprawdę urzekający. Wystarczy spędzić w nim parę chwil, by poczuć magię tego miejsca. Marrakesz zwany jest również Czerwonym Miastem, ponieważ większość jego budynków została wykonana przy użyciu czerwonej ziemi. Można tu przyjeżdżać przez cały rok, jednak w lecie wysokie temperatury mogą sprawić, że wycieczka nie będzie należała do przyjemnych.

 • Bab Agnaou

  Zwiedzanie miasta możesz zacząć od tej najbardziej znanej z 19 bram miasta. Jest położona w sąsiedztwie południowej części centrum miasta. Powstała w XII wieku, a jej łuk ozdobiono motywami kwiatowymi i licznymi napisami.

 • Pałac El Badi

  Pałac El Badi

  Ten budynek jest również nazywany Niezrównanym Pałacem. Jego wnętrze ozdobiono włoskim marmurem i sudańskim złotem. Znajduje się w nim również tunel, który służył w jako więzienie. Pałac El Badi to największa z historycznych atrakcji Marrakeszu.

 • Muzeum Marrakeszu

  Muzeum Marrakeszu

  Jeżeli chcesz poznać historię danego państwa czy regionu, najlepiej jeśli wybierzesz się do muzeum. W Marrakeszu mieści się ono w pałacu Dar Menebhi, w centrum Starego Miasta. Pałac pochodzi z końca XIX wieku i jest przykładem architektury andaluzyjskiej. Pośród eksponatów muzeum znajdziesz starożytne monety, książki oraz rzeźby.

 • Pałac El Bahia

  Pałac El Bahia

  Pałac wybudowano pod koniec XIX wieku i według założeń twórców miał być najpiękniejszym w całym Maroku. Otaczają go ogrody, których powierzchnia wynosi 8 hektarów. Budowano go w dwóch etapach. Pierwszemu przewodniczył wielki wezyr sułtan Si Moussa, zaś drugiemu jego syn. Przy budowie pałacu zatrudnieni byli wyłącznie najlepsi rzemieślnicy, a materiały, których użyli, były najlepszej jakości.

 • Suk w Marrakeszu

  Suk w Marrakeszu

  Będąc w Marrakeszu, nie możesz pominąć wycieczki na targ. Jak w każdym innym marokańskim mieście, będzie tam gwarno, kolorowo i pachnąco, a uprzejmi sprzedawcy będą próbować wcisnąć ci produkty po podobno okazyjnej cenie. Jeżeli nie chcesz wrócić do hotelu z ogromnym bagażem i lżejszy o parę tysięcy dirham czy paręset euro, lepiej nie przypatruj się zbyt długo wszystkim mijanym produktom.

 • Meczet Koutoubia

  Meczet Koutoubia

  Za targiem, po prawej stronie znajduje się olbrzymia wieża. Meczet Koutoubia jest największą świątynią w Marrakeszu, jego minaret widać nawet z odległości 30 km. Meczet zbudowano w XII wieku. Dzięki swym bogatym zdobieniom zasługuje na miano najpiękniejszego w Marrakeszu.

 • Ben Youssef Madrasa

  Ben Youssef Madrasa

  Madrasa powstała w XII w. dzięki mecenatowi sułtana z dynastii Almorawidów. Jeżeli chcesz zobaczyć pełnię piękna tego budynku, przyjdź do niego o wschodzie lub przed zachodem słońca. Właśnie wtedy jego promienie oświetlą dziedziniec, przez co wydobędą ukryte w dzień piękno  minionych epok.

 • Jemaa el-Fna

  Jemaa el-Fna

  Dżemaa el-Fna jest największym placem, a przy okazji jedną z atrakcji Marrakeszu. Najlepiej przyjść tutaj wieczorem, gdy plac zamienia się w ogromny, gwarny suk. Gromadzi się tu tak wiele osób, że czasem nie można po prostu przejść przez plac, żeby nie zostać potrąconym czy przypadkowo nadepniętym. Warto tu jednak przyjść, jeśli nie w roli kupującego, to chociaż obserwatora.

 • Grobowce Saadytów

  Grobowce Saadytów

  Niektórym osobom może się wydać dziwnym zwiedzanie grobowców. Jednak wizyta w grobowcach członków dynastii Saadytów z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. Składają się one z dwóch mauzoleów, dziedzińca oraz ogrodów. Najstarszy z grobów pochodzi z 1557 roku, ale do najchętniej odwiedzanych należy miejsce spoczynku sułtana Ahmada I al-Mansura. Ściany grobowca ozdobiono pięknymi płaskorzeźbami i mozaikami.

 • Ogród Majorelle

  Ogród Majorelle

  Spośród wielu parków, terenów zielonych i rekreacyjnych wybija się ogród Majorelle. To najpiękniejsze miejsce w Marrakeszu. Nic się nie stanie, jeśli stracisz poczucie czasu, podziwiając tamtejsze kaktusy. W tym ogrodzie znajduje się również Muzeum Sztuki Islamskiej, do którego możesz wstąpić, by zaznajomić się z jego eksponatami.