Advertising
Zakumaj.pl

Co zawdzięczamy wodzie?

Opiekun artykułu: donata
Woda jako transporter

Woda jako transporter

Woda wypełnia każdą komórkę naszego ciała. Dzięki temu może dostarczać różne substancje naszemu ciału lub je z niego usuwać. Przede wszystkim woda jest źródłem mikroelementów. Dlatego tak ważne jest picie lekko zmineralizowanej wody w czasie upałów lub wysiłku fizycznego, kiedy tracimy wraz z potem cenne pierwiastki. Zapewnia to organizmowi równowagę elektrolitów, bez której nie mógłby poprawnie funkcjonować. Woda umożliwia usunięcie z organizmu nadmiaru sodu, który odpowiada za zatrzymywanie płynów – dlatego po zbyt słonym posiłku ma się duże pragnienie. Woda transportuje substancje nie tylko między organizmem a środowiskiem, ale także wewnątrz organizmu. Krew dostarcza komórkom tlen i substancje odżywcze, a odprowadza produkty przemiany materii.

Advertising
Advertising
Popularne tagi
  • produkty beztłuszczowe
  • stres
  • zielona herbata
  • witaminy - przeciwutleniacze
  • niemowlę
  • otręby żytnie
  • wzmacnianie paznokci
  • kiwi
  • flawonoidy
  • owoce lasu
  • ph organizmu
  • pięć posiłków dziennie
  • kosmetyki ananasowe
  • ograniczenie tłuszczu
  • nieświeży oddech
Advertising
Advertising
Advertising
Advertising