Zakumaj.pl

Czy na Lanzarote jest coś ciekawego?

Czy na Lanzarote jest coś ciekawego?

Lanzarote brzmi jak nazwa części francuskiego wybrzeża, jednak znajduje się znacznie dalej. Jest to jedna z głównych wysp wchodzących w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich. Piękna i wyjątkowa, jak wszystkie z siostrzanych wysepek. Turystów zachwyca zarówno jej wulkaniczny charakter, jak i doskonałe wino, z którego Lanzarote powoli zaczyna słynąć nie tylko w regionie, ale i na świecie.

 • Park Timanfaya

  Park Timanfaya

  Niezwykły park, który powstał w miejscu licznych kraterów wulkanicznych. To właśnie w miejscu parku Timanfaya doszło 300 lat temu do potężnych wybuchów wulkanów, które znajdują się niemal jeden obok drugiego. Przez nie, lawę, wyrzucane przez wulkany kamienie park przypomina krajobraz rodem z Marsa. Na jednym z wulkanicznych stożków znajduje się taras widokowy oraz restauracja serwująca potrawy pieczone i podgrzewane na wulkanicznym cieple. Co ciekawe, w dalszym ciągu można poczuć ciepło wulkanu, kamienie są gorące, a temperatura wewnątrz kraterów osiąga nawet 600 stopni Celsjusza.

 • Arracife

  Arracife

  Stolica wyspy – Arrecife – warta jest zobaczenia, zwłaszcza jeżeli ktoś, udając się na wycieczkę na Wyspy Kanaryjskie, myślał, że nie spotka tutaj wielkiego miasta. Arrecife jest dużym miastem portowym, posiadającym nie tylko własne statki, ale i port lotniczy. Jak w większości stolic czy to regionu, czy państwa można tutaj podziwiać wysokie budynki, hotele w wieżowcach, ale przede wszystkim sycić się przyjemną atmosferą miasta, które wybudowane zostało w pobliżu orzeźwiającej wody. Szczególnie interesująco prezentuje się nabrzeże obsadzone palmami i stanowiące dobre miejsce na relaksacyjny spacer.

 • La Geria

  La Geria

  Być może niezwykła gleba i sposób uprawy sprawiają, że wina z Lanzarote mają tak niezwykły smak. Uprawiane są m.in. w La Geria, winnicy położonej na zboczu krateru wulkanicznego. Już sam jej widok sprawia, że jest wyjątkowa. Miejscowa ludność wykorzystała zagłębienia, które pozostały po przejściu lawy, i posadziła w nich winogrona. Mają one dzięki temu naturalną ochronę przed wiatrem i przesadnym słońcem, natomiast ich widok przywodzi na myśl coś tajemniczego, jak schowaną roślinność, która dopiero decyduje się wyjrzeć na świat. Nawet jeżeli nie jest się wielbicielem wina, warto zobaczyć La Gerię jako coś niespotykanego w innych miejscach.

 • Wioska rybacka

  Wioska rybacka

  Urokliwe widoki każdemu turyście zapewni wyprawa do wioski rybackiej o nazwie Orzla. Jest to mniej uczęszczana miejscowość, więc jeżeli ktoś chce uniknąć tłumów w popularniejszych kurortach i mieć poczucie, że jest mieszkańcem wyspy, powinien udać się właśnie tutaj. Poza stosunkowo niedrogimi pokojami, jakie można tutaj znaleźć, do wypoczynku zachęcają białe plaże oraz piękne widoki. Codziennie, stojąc na plaży lub nabrzeżu, można obserwować, jak niewielkie rybackie łódki czekają na rybaków lub właśnie wypływają na połów.