Zakumaj.pl

Domowe sposoby leczenia żylaków i obrzęków nóg

0.5 (razem głosów: 1)
Domowe sposoby leczenia żylaków i obrzęków nóg

Żylaki, które nie tylko wyglądają niezbyt dobrze, ale również są bolesne, nieestetyczne pajączki, opuchnięte nogi są problemami, które dotykają wielu kobiet. Media przekazują nam, że jedynym sposobem na uwolnienie naszych kończyn dolnych od tych dolegliwości są dostępne w aptekach, bardzo często drogie preparaty. No cóż, jest w tym nieco przekłamania. Istnieją naturalne sposoby, które pomagają w walce z żylakami i opuchniętymi nogami. Przekonaj się więc sama, czy naprawdę warto obciążać organizm chemią, gdy z pomocą może przyjść ci natura.

 • Maść nagietkowa

  Maść nagietkowa

  Składniki:
  * suszony nagietek – kwiaty z liśćmi i łodygami,
  * 250 g smalcu (zamiast niego możesz wykorzystać margarynę z dodatkiem oliwy).
  Weź dwie garście suszonego nagietka i wrzuć go na rozgrzany smalec. Pozostaw to przez chwilę na małym ogniu, a potem zdejmij. Nakryj patelnię pokrywką i odstaw ją w miejsce, w którym nie będzie nikomu przeszkadzać, na jeden dzień. Po upływie tego czasu lekko podgrzej zawartość i przecedź przez lnianą ściereczkę do innego naczynia. Tak uzyskaną maścią smaruj żylaki trzy razy na dzień. Możesz jej używać wyłącznie w przypadku, gdy nie masz owrzodzeń ani żadnych ran.

 • Olej z dziurawca

  Olej z dziurawca

  Składniki:
  * 25 g świeżych kwiatów dziurawca,
  * 100 g oleju roślinnego,
  * spirytus.
  Kwiaty zwilż łyżeczką spirytusu, a następnie dodaj olej roślinny. Całość powinnaś ogrzewać na parze przez mniej więcej 2 – 3 godziny, cały czas mieszając. Czynność musisz powtarzać, dopóki olej nie zrobi się czerwony. Wtedy należy go przecedzić do słoiczków albo małych buteleczek. Takim olejem powinnaś smarować bolesne żylaki. Kuracja olejem z dziurawca jest również stosowana w walce z bielactwem. Smaruje się wtedy wyłącznie jaśniejsze spośród plam, pamiętając, że nie wolno ich wystawiać na działanie promieni słonecznych.

 • Gałka muszkatołowa

  Gałka muszkatołowa

  Składniki:
  * 5 g gałki muszkatołowej,
  * miód.
  Zetrzyj gałkę muszkatołową na tarce o małych oczkach albo użyj gotowej, startej przyprawy zakupionej w sklepie, następnie wsyp ją do szklanki i zalej gorącą wodą. Dodaj do tego łyżkę miodu. Powinnaś spożywać po jednej łyżce: rano na godzinę przed śniadaniem i wieczorem – 2 godziny po kolacji.

 • Okład z cebuli

  Okład z cebuli

  Do garnka z wodą wrzuć dwie duże cebule i gotuj je do czasu, aż się rozgotują. Następnie zmiażdż je i nałóż na miejsca, w których masz żylaki. Owiń nogi, używając gazy lub bandaża i pozostaw na nich okład przez 30 minut. Po upływie tego czasu zdejmij cebulę z nóg i umyj je.

 • Ziele gryki

  Ziele gryki

  Do garnuszka wsyp 2 łyżeczki ziela gryki i zalej je szklanką wrzątku. Całość gotuj przez około 2 minuty. Odstaw napar na 10 minut, żeby lekko przestygł, a potem przecedź. Dziennie powinnaś spożywać 2 – 3 filiżanki takiej „gryczanej herbatki”. Kuracja powinna trwać około 4 – 6 tygodni. W tym czasie zostaną wzmocnione ściany naczyń krwionośnych, a także odczujesz ulgę w przypadku żylaków i obrzęków stóp.

 • Ocet kasztanowy

  Ocet kasztanowy

  Składniki:
  * 20 kasztanów,
  * 3 łyżki zmielonej gorczycy,
  * 1/2 litra oleju spirytusowego.
  Rozgnieć kasztany i dodaj do nich zmieloną gorczycę, a potem zalej wszystko octem spirytusowym. Mikstura powinna przebywać w chłodnym i ciemnym miejscu przez przynajmniej 2 tygodnie. Po upływie tego czasu powinnaś smarować nalewką nogi 2 razy dziennie, aż obrzęki całkowicie znikną. Jeżeli w czasie stosowania odczuwasz pieczenie, powinnaś rozcieńczyć miksturę wodą. Taka nalewka z kasztanów jest wspaniałym środkiem na obrzęki nóg.