Zakumaj.pl

Jak można ozdobić słomki do napojów?

Jak można ozdobić słomki do napojów?

Podanie napojów tak, żeby wzbudziły zachwyt gości, nie musi być trudne. Wystarczy niewiele, żeby nawet zwykły sok w szklance zmienił się w wakacyjnego drinka. Wiele zależy nie od samego napoju, ale przede wszystkim od ozdób, w tym od ozdób przy słomkach. Mogą być one dostosowane do upodobań gości, motywu przewodniego przyjęcia albo nawet wieku uczestników. Oto kilka pomysłów.

 • Słomki z wąsami

  Słomki z wąsami

  Wąsy są bardzo popularnym motywem dekoracyjnym, w związku z czym ozdobienie nimi słomek do napojów będzie bardzo na czasie. Przygotowanie takiej ozdoby jest bardzo proste. Wystarczy kilka kartek z bloku technicznego, w czarnym kolorze, niewielki kawałek tekturki, dziurkacz, nożyczki oraz słomki.

  Na tekturze narysować ołówkiem wzór wąsów, wyciąć, a następnie odrysować go na czarnym papierze w takiej ilości, ile ma się słomek. Wyciąć wszystkie wąsy, a następnie na środku każdego z nich zrobić dziurkę przy pomocy dziurkacza. Tak przygotowane ozdoby można nałożyć na słomkę, zatrzymując papier w miejscach zgięcia. Włożyć do napojów i podawać.

 • Słomki z kwiatami

  Słomki z kwiatami

  Na przyjęcie w słonecznym ogrodzie świetne będą słomki ozdobione kwiatkami. W tym celu należy przygotować kolorowe kartki z bloku technicznego, dziurkacz, nożyczki i ołówek. Kwiaty mogą być w jednym kolorze albo różnokolorowe. Na każdej kartce należy narysować kwiatka. Może mieć okrągłe płatki lub szpiczaste, w zależności od pomysłu. Po wycięciu ich należy na środku każdego kwiatka zrobić dziurkę i przez nią przełożyć słomkę. Im bardziej kolorowe kwiatki, tym lepszy efekt, ponieważ razem wyglądają jak wiosenny bukiet.

 • Słomki z ustami

  Słomki z ustami

  Tak, jak prosto można wykonać wąsy do ozdoby słomek, tak prosto można stworzyć usta. Będzie to wyglądało bardzo zabawnie podczas picia, więc warto to wykorzystać, zwłaszcza na tzw. babskim przyjęciu.Do wykonania ozdoby przydadzą cię nożyczki, dziurkacz, czerwony papier techniczny oraz słomki. Na papierze narysować ołówkiem kształt ust, tyle razy, ile ma się słomek. Im pełniejsze, tym lepiej. Efekt będzie zabawniejszy. Wyciąć wzdłuż linii szablonu i na środku zrobić dziurkę dziurkaczem. Nałożyć ozdobę na słomkę i podawać.

 • Słomki z serduszkami

  Bardzo ładną i prostą do wykonania ozdobą na słomki są serduszka. Do ich wykonania potrzebne są nożyczki, klej, czerwone kartki z papieru technicznego, ołówek. Kartkę podzielić wzdłuż na paski o szerokości 5 centymetrów. Następnie na każdym pasku narysować dwa serduszka, które będą stykać się jednym bokiem. Wyciąć tak, żeby cały czas łączyły się ze sobą.

  Pomiędzy serduszka włożyć słomkę, złożyć serce i skleić brzegi. W taki sam sposób postąpić z każdą słomką. Ozdoba idealnie nadaje się na romantyczne popołudnie albo wieczór.