Zakumaj.pl

Jak sprawić radość kobiecie w ciąży?

Jak sprawić radość kobiecie w ciąży?

Jak powszechnie wiadomo, ciąża to prawdziwie błogosławiony stan, a same kobiety w tym czasie często traktowane są wyjątkowo. Nic dziwnego, gdyż mimo tego, że ciąża to nie choroba, to jednak jest ona dla płci pięknej jednak niecodzienną sytuacją. Tak więc to naturalne, że partnerzy, mężowie i cała rodzina kobiety, zwłaszcza w zaawansowanej już ciąży, chcą jej przychylić nieba i spełnić każdej jej życzenie. Jest kilka sposobów, dzięki którym z pewnością uda ci się sprawić ogromną radość kobiecie w ciąży. Chcesz je poznać? Koniecznie przeczytaj poniżej przedstawione rady i wskazówki.

 • Spełniaj zachcianki

  Jedni mówią, że kobiece zachcianki podczas ciąży to mity, a inni, że szczera prawda. Jak więc jest w rzeczywistości? Ano tak, że wszystko zależy od kobiety, jej organizmu i tego, jak się czuje. Wiele Pań w tym błogosławionym stanie rzeczywiście na pewnym etapie odczuwa potrzebę jedzenia czegoś słodkiego albo kwaśnego – te zachcianki pojawiają się najczęściej. Czasem również kobiety mają bardzo dziwne potrzeby, jak zjedzenie śledzia w occie z dodatkiem kanapki z dżemem. Zamiast się dziwić tym, wydawałoby się bardzo niezwykłym zachciankom, po prostu należy je spełnić bez zbędnego gadania, marudzenia i wyśmiewania swojej partnerki. Pamiętaj, że jej komfort i zadowolenie to komfort i zadowolenie waszego dziecka, a na tym przecież wam obojgu zależy.

 • Kup jej kwiaty

  W ciąży bardzo często kobiety mają wahania nastrojów, gorsze dni, płaczliwe humorki. To naturalne, ponieważ ich ciało wyraźnie zmienia się, a hormony buzują. Dlatego też warto swojej kobiecie polepszyć samopoczucie. Czy jest na to lepszy sposób, niż wręczenie je bukietu kwiatów? Uwielbia to naprawdę każda kobieta, więc i twoja dama serca się z tego bardzo ucieszy.

 • Przygotuj romantyczną kolację

  Przygotuj romantyczną kolację

  W czasie ciąży, a już zwłaszcza w jej ostatnim trymestrze, niektóre z Pań mogą czuć się nieatrakcyjne, niekobiece i nieseksowne. Wynika to rzecz jasna z faktu wahań nastrojów oraz bardzo już zauważalnej zmiany w wyglądzie ciała. Dlatego też warto pokazać swojej kobiecie, że się myli i jest dla ciebie nadal kimś niezwykle pociągającym, a ty czekasz na moment, gdy dziecko się urodzi i będziecie mogli swobodnie wrócić do waszej wcześniejszej aktywności seksualnej. Przygotuj dla niej romantyczną kolację, z różą w wazonie, lekkim posiłkiem oraz świeczkami i nastrojową muzyką. Niech będzie jak na filmie, nie krępuj się tego i nie obawiaj się, że zostaniesz odebrany jako ktoś z banalnymi pomysłami, bo tak z całą pewnością nie będzie.

 • Posprzątaj

  Posprzątaj

  Ponieważ już od dawna, dzięki specjalistycznej i stałej opiece lekarza oraz dzięki suplementom diety, ciąża jako taka nie stanowi zagrożenia dla życia i zdrowia kobiety (rzecz jasna, oprócz specyficznych przypadków), to kobiety jak najbardziej, często nawet do końca ciąży pracują, rozwijają się naukowo, zawodowo, a także dbają o domowe ognisko. Dlatego też bardzo miłą niespodzianką będzie dla niej, kiedy choć raz na jakiś czas odciążysz ją od tych domowych obowiązków i posprzątasz za nią, pomyjesz podłogi, pozmywasz naczynia po obiedzie. To naprawdę drobny gest, który nie będzie kosztował cię aż tak dużo wysiłku, a twoja partnerka z pewnością będzie ci za to wdzięczna.