Jak kobieta może poznać, że to dni płodne?
Jak kobieta może poznać, że to dni płodne?
Dokładne wyznaczenie dni płodnych przydaje się przede wszystkim kobietom, które planują dziecko. Jednak każda z pań, jak również młode dziewczyny powinny mieć świadomość, kiedy takie dni następują oraz co się z nimi wiąże. Pomaga to poznać swój organizm, a w przypadku przyszłych mam doprowadzić do szybkiego zajścia w ciążę.
Bóle piersi, bóle podbrzusza
W momencie rozpoczęcia się dni płodnych, owulacji, wiele kobiet zaczyna odczuwać bóle, które nie towarzyszą im na co dzień. Są to przede wszystkim bóle w podbrzuszu, czasami delikatnie skierowane na lewo lub prawo, które mijają zazwyczaj po 2 – 3 dniach. Zdarza się także, że kobieta odczuwa ból piersi, które są jednocześnie bardziej wrażliwe na dotyk w czasie dni płodnych.
Wygląd śluzu
Cały cykl owulacyjny jest związany również z istnieniem śluzu w pochwie, jednak zmienia się on w czasie kolejnych etapów. Podczas owulacji jest on najbardziej rzadki, a jednocześnie jest go najwięcej, żeby plemniki nie miały problemów z wędrówką do jajeczka. Jednocześnie łatwo gołym okiem zauważyć, że jest on bardzo rozciągliwy, śliski, wilgotny i można powiedzieć, że przypomina kurze białko. Jest przy tym przezroczysty, ale ze względu na nadmiar można zauważyć go na bieliźnie. Gdy owulacja zostanie zakończona, śluz zniknie, co będzie jednocześnie oznaczało zakończenie dni płodnych.
Cera i włosy
Duża grupa kobiet podkreśla, że w czasie owulacji czuje się atrakcyjniej, ładniej, częściej jest obiektem adoracji ze strony innych. Podkreślany jest szczególnie lepszy stan cery oraz włosów, jak również możliwości ich układania. To poprawia kobiece samopoczucie i dodatkowo odbija się na wyglądzie.
Chęć na seks
O dniach płodnych może mówić również ochota na seks. Im jest większa, tym bardziej prawdopodobne, że zbliża się owulacja. W swoim szczytowym momencie seksualny apetyt jest największy, co sprzyja oczywiście zajściu w ciążę, jeżeli planuje się ją w najbliższym czasie.
Temperatura ciała
Także temperatura ciała mówi, czy dni płodne już nastały, czy jeszcze nie. Zazwyczaj w trakcie oczekiwanych dni temperatura organizmu wzrasta i jest wyższa niż normalnie. Można to z powodzeniem zmierzyć tremometrem elektronicznym. Najlepsze rezultaty daje mierzenie ciepła ciała zaraz po przebudzeniu, dlatego niezbędny sprzęt warto trzymać pod poduszką.