Advertising
Zakumaj.pl

Zdrowie w ciąży (36)

 • Skuteczne sposoby leczenia depresji poporodowej

  Depresja poporodowa przestała być już tematem tabu i mówi się o niej coraz częściej, zwłaszcza że nawet kobieta oczekująca dziecka z radością może na nią zapaść. Radość oczekiwania po porodzie zmienić się może w poczucie zagubienia, niemoc, niechęć do nowo narodzonego malucha lub niechęć do zajmowania się nim. Do tego hormony, które wciąż szaleją w ciele, wszystko to może przyczynić się nie tylko do chwilowych wahań nastroju, lecz do depresji, która wymaga leczenia. Czytaj więcej »

  natka

 • Co spożywać w III trymestrze ciąży?

  O tym, że kobieta w czasie ciąży powinna zdrowo jeść i dbać o siebie podwójnie, nie trzeba nikomu przypominać. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że w każdym trymestrze odmiennego stanu mamie i dziecku potrzebne są inne składniki. Aby dostarczyć dwóm organizmom to, co dla nich najlepsze, dobrze jest wiedzieć, co jeść. Czytaj więcej »

  adka

 • Jakie potrawy jeść w II trymestrze ciąży?

  Ciąża jest stanem, w którym kobieta je dla dwojga. W związku z tym jej dieta powinna być dostosowana zarówno do potrzeb dorosłego organizmu, jak i rozwijającego się dziecka. Oznacza to, że na każdym etapie rozwoju malucha, w każdym trymestrze ciąży potrzebna jest większa dawka konkretnych składników. W poniższym artykule każda przyszła mama znajdzie informacje, co jeść w czasie II trymestru ciąży, czyli od 14 do 27 tygodnia. Czytaj więcej »

  kijafa

 • Jak skutecznie leczyć anemię w ciąży?

  Anemia w ciąży jest częstym problemem i cierpi na nią niemal każda ciężarna kobieta. Wynika to ze zwiększonego zapotrzebowania dziecka na żelazo oraz inne składniki mineralne, które czerpie z organizmu matki. Dodatkowo objętość krwi w organizmie zwiększa się przy jednoczesnym jej rozcieńczeniu. Nie można pozostawić tego problemu bez rozwiązania, ponieważ może to zaszkodzić zarówno kobiecie, jak i dziecku. Należy podjąć leczenie, choć dostosowane do odmiennego stanu. Czytaj więcej »

  pyskata

 • Co jadać w ciąży, aby zniknęły poranne mdłości?

  Mdłości – najbardziej kojarzący się z ciążą objaw. Nie każda kobieta je odczuwa, nie każda w tym samym okresie ciąży, jednak wiele przyszłych mam skarży się na nieprzyjemności ze strony układu pokarmowego. Często uczucie dyskomfortu zaczyna się o poranku i trwa przez pół dnia, nie pozwalając na spokojne funkcjonowanie. Jednak nie trzeba się godzić na takie objawy, można sobie z nimi poradzić, a odpowiednie produkty spożywcze mogą w tym pomóc. Czytaj więcej »

  dawidagawasa

 • Zasady powrotu do pracy po urlopie macierzyńskim

  Z urlopu macierzyńskiego kobiety korzystają w różnym zakresie, w zależności od swoich możliwości oraz potrzeb. Nie wszystkie czują potrzebę wykorzystania całego i szybko wracają do pracy, już po 3 – 4 miesiącach, natomiast inne decydują się na maksymalne wykorzystanie przysługującego im urlopu. Niezależnie od indywidualnych potrzeb po pewnym czasie powrót do pracy nie jest już tylko odległym terminem i warto dobrze się do niego przygotować. Czytaj więcej »

  sandora

 • Czego trzeba unikać w ciąży?

  Ciąża to szczególny okres w życiu kobiety, który ma swoje prawa, ma swoje przywileje, ale wymaga również uwagi i troski. Trzeba dbać o siebie oraz o dziecko, które rozwija się w kobiecym ciele. Żeby bez problemów przejść ciążę i wspominać ją jako dobry czas, dobrze jest zdawać sobie sprawę z tego, czego lepiej unikać. Z pewnością przyszła mama nie raz usłyszy rady od postronnych, jednak nawet je trzeba poddać selekcji. Jeśli jest się zagubioną w tym, co robić, a czego nie, warto przeczytać poniższy artykuł. Czytaj więcej »

  kamilkam

 • Jak przyrządzić zakwas buraczany na anemię?

  Kobiety w ciąży są wyjątkowo narażone na anemię, która może okazać się niebezpieczna dla nich i dla dziecka. Zdrowa dieta jest podstawą jej uniknięcia, jednak warto zastosować dodatkowe wsparcie, którym jest zakwas buraczany. Zawiera on mnóstwo żelaza, niezbędnego do produkcji hemoglobiny oraz witamin, zapewniających zdrowie całemu ciału. Przyczynia się zarówno do zapobiegania anemii, jak i jej leczenia. Czytaj więcej »

  annad

 • Jak rozpocząć życie seksualne po urodzeniu dziecka?

  Powrót do życia seksualnego, jakie prowadziło się przed urodzeniem dziecka, nie dla każdej kobiety i nie dla każdej pary jest prosty. Nowe obowiązki, nowe role, przejście przez poród, zmiany fizyczne, wszystko to może spowodować, że seks schodzi na dalszy plan. Dotyczy to przede wszystkim kobiet, które po urodzeniu dziecka chcą mu się poświęcić w całości. Ich libido spada wówczas niemal do zera, nie odczuwają chęci na zbliżenia z partnerem, co na dłuższą metę może być dla niego trudne do zaakceptowania. Czytaj więcej »

  kiwigron

 • Jak poprawnie wróżyć z obrączki?

  Obrączka może przydać się nie tylko do noszenia na palcu, jako symbol związku małżeńskiego. Może posłużyć do przeprowadzenia wróżby związanej z dziećmi i podpowiedzieć, ile dzieci będzie się miało, w jakim wieku, a nawet jakiej płci. Doba zabawa na babską imprezę albo na andrzejki. Czytaj więcej »

  kabukiman

 • Co jadać w razie niedoboru żelaza?

  Zbilansowana dieta nie jest wymysłem lekarzy i dietetyków, jest koniecznością, aby zachować zdrowie oraz odpowiednią ilość wszystkich składników mineralnych, w tym żelaza. Jest ono niezbędne w organizmie, ponieważ wpływa na powstawanie czerwonych ciałek krwi. Ich ilość, jakość oraz możliwość przenoszenia tlenu po całym ciele są zależne od ilości żelaza. Braki żelaza są niebezpieczne w szczególnych stanach, zwłaszcza w ciąży, dlatego dobrze jest wiedzieć, co jeść, żeby zapobiegać brakom. Czytaj więcej »

  kasgade

 • Co przyszła mama powinna wiedzieć o ciąży?

  O ciąży wiele się słyszy, jednak dopiero kiedy kobieta w nią zajdzie, dowiaduje się rzeczy, o których wcześniej nikt jej nie informował. Jest to naturalne, zwłaszcza że każdy organizm jest inny, jednak warto wiedzieć, na co trzeba być przygotowaną. W poniższym artykule prezentujemy kilka ciekawostek o ciąży, których nie usłyszy się podczas rozmów o odmiennym stanie. Czytaj więcej »

  wiszkiel

Advertising
Advertising