Advertising
Zakumaj.pl

Jak postępować z kotem w podróży?

Opiekun artykułu: malenstwo
Advertising
Jak postępować z kotem w podróży?

Jak postępować z kotem w podróży?

Koty na ogół przyzwyczajają się do swojego terytorium. Dlatego i sama podróż, i znalezienie się w nowym miejscu mogą być dla twojego pupila bardzo stresujące. Jednak niektóre koty dość łatwo akceptują przemieszczanie się z miejsca na miejsce, ponieważ czują się silnie związane ze swoim opiekunem. Dość łatwo aklimatyzują się one w nowym miejscu, ale sama podróż też jest dla nich silnym przeżyciem. Jak sobie poradzić z kotem w podróży, dowiesz się z tego artykułu.

Advertising
Pokaż wszystko »
Warto zapamiętać:

Jeśli podróżujesz z kotem, załóż mu na szyję obróżkę z imieniem i twoimi danymi, w tym numerem telefonu. Pamiętaj też o chipie.

Jeśli kot cierpi na chorobę lokomocyjną, nie podawaj mu karmy przed podróżą.

Ostrzeżenia:

Nigdy nie pozostawiaj kontenera z kotem w samochodzie w letni dzień. Kotu grozi w takich warunkach śmierć z przegrzania.

Wskazówki:

Jeśli wybierasz się z kotem w podróż zagraniczną, potrzebny będzie paszport dla niego i książeczka zdrowia z aktualnymi szczepieniami. Dowiedz się, jakich szczepień wymaga się w kraju, do którego się wybierasz. Sprawdź także, jakie są przepisy dotyczące kwarantanny. Zwierzę musi też mieć chip.