Zakumaj.pl

Jak przygotować kostium pszczoły dla dziecka?

2.5 (razem głosów: 1)
Jak przygotować kostium pszczoły dla dziecka?

Kostium pszczoły może być wyjątkowo atrakcyjnym przebraniem, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Gdy zbliża się pora balów karnawałowych, warto mieć w zanadrzu instrukcje, które pozwolą na stworzenie ciekawego stroju. Oto one.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Do przygotowania ładnego stroju konieczne jest posiadanie wszystkich wymienionych poniżej elementów, czyli:
  * cienkich drucików,
  * czarnych rajstop,
  * czarnych getrów,
  * czarnej koszulki z długim rękawem,
  * żółtego tiulu,
  * żółtych, sztucznych kwiatów,
  * opaski z dwoma antenkami,
  * muliny,
  * gumki krawieckiej,
  * żółtej farby,
  * czarnej farby,
  * żółtej, szerokiej taśmy klejącej.

 • Pierwszy etap

  Czarną koszulkę założyć na dziecko. Przygładzić koszulkę dłonią, sprawdzając, czy dobrze leży, po czym zacząć naklejać na nią paski z taśmy klejącej. Lepiej nie naklejać ich, gdy koszulka znajduje się płasko na stole. Materiał rozciąga się na ciele i wcześniej przyklejone paski mogą zacząć się odklejać albo okazać się za krótkie.

 • Drugi etap

  Drugi etap

  Prawdziwa pszczółka musi posiadać skrzydełka. Można zrobić je z drutu. Na początek należy zgiąć drucik w odpowiedni kształt. Powstałą bazę pod skrzydełka należy owinąć muliną, aby drut nie powodował urazów i nie rozdarł nałożonego na niego materiału. Na gotowy drut naciągnąć rajstopy, tak aby każda z nogawek obejmowała 1 skrzydełko. Środek związać kawałkiem wstążki i zakryć ją sztucznymi kwiatami.

 • Trzeci etap

  Trzeci etap

  Po wykonaniu skrzydełek trzeba przejść do wykonania spódniczki tiulowej. W tym celu należy narysować na tiulu 3 okręgi i wyciąć je, pamiętając o wycięciu w środku każdego otworu, przez który przejdą nogi dziecka.Wycięte okręgi zacząć przyszywać do gumki, jeden na drugim, tworząc trzywarstwową spódniczkę.

 • Drugi etap

  Drugi etap

  Po przygotowaniu wszystkich elementów można ubrać dziecko w cały kostium. Najpierw czarne getry, następnie bluzka w paski, spódniczka oraz skrzydełka. Można je przymocować do koszulki przy pomocy agrafek. Na głowę założyć opaskę z antenkami – takie opaski można z powodzeniem zakupić w sklepie, nie trzeba wykonywać ich własnoręcznie.Ostatnim dodatkiem jest pomalowanie twarzy dziecka farbami w żółte i czarne paski. Gotowe!

Warto zapamiętać:

Do malowania twarzy najlepiej wybrać farby do ciała, żeby zminimalizować ryzyko wystąpienia alergii.