Zakumaj.pl

Jak radzić sobie ze spamem?

Jak radzić sobie ze spamem?

Internet codziennie zalewa cię niechcianymi reklamami, pomiędzy którymi nie możesz znaleźć wiadomości, na których naprawdę ci zależy? Jest to niezwykle irytująca praktyka, ale niestety nic nie wskazuje na to, że miałaby się skończyć. Maile ze spamem przybierają mniej lub bardziej wyrafinowane formy, a wszystko po to, byśmy przeczytali wiadomość i skorzystali z jakiejś usługi bądź kupili wielce potrzebny nam produkt. Wiele firm wykorzystuje też niewiedzę użytkowników internetu, podszywając się pod organizacje, którymi w rzeczywistości nie są, próbując w ten sposób wyciągnąć z naszych kieszeni szeroki strumień pieniędzy. Na szczęście możemy się przed tym bronić. Poniżej znajdziesz kilka sposobów, jak to zrobić.

 • Filtry antyspamowe

  Korzystaj z poczty, która stosuje rozbudowane i skuteczne filtry antyspamowe. Pomoże ci to odsiać niepotrzebny zalew reklam od ważnych wiadomości, które codziennie przychodzą na twoją pocztę. Nie będziesz musiał więc przewijać kilku stron reklam, by dobrnąć do tych wątków, na których naprawdę ci zależy. Pół biedy, jeśli dostajesz reklamę raz na jakiś czas z jednego źródło. Gorzej, gdy twój mail jest wykorzystywany przez wiele firm, które rozsyłają swoje oferty z nadmierną częstotliwością. Nie dość, że możesz w ciągu dnia dostać kilkadziesiąt ofert, które trzeba będzie usuwać, to na dodatek twoja skrzynka może szybko się przepełnić, uniemożliwiając odbiór czegoś ważnego.

 • Stwórz „śmietnikowego” maila

  Stwórz „śmietnikowego” maila

  Nie wykorzystuj swojego głównego maila do logowania się w serwisach, forach, wypełniania ankiet i tym podobnych. Administratorzy tych miejsc chętnie wykorzystają twojego maila do skromnego przypomnienia ci o swojej działalności. Załóż sobie jakiegoś dodatkowego maila, z którego będziesz w takich przypadkach wykorzystywał. Czasem chcemy skorzystać z jakiegoś serwisu czy forum, gdzie logowanie niestety jest koniecznie i jakoś trzeba to zrobić. Staraj się zapoznać również z polityką prywatności danej strony. Nie chcesz przecież zgadzać się na wykorzystywanie twoich danych osobowych przez dziesiątki firm, prawda?

 • Nie daj się podejść

  Nie daj się podejść

  Nie ufaj w żadną wiadomość, która zobowiązuje cię do akceptacji niezrozumiałej treści oświadczenia, podania hasła albo swoich danych osobowych. W ten sposób działa wielu przestępców, próbując wyłudzić od ciebie wrażliwe dane. Uważaj także na tzw. porównywarki ubezpieczeń i tym podobne serwisy, gdzie musisz podać najbardziej szczegółowe informacje o sobie. Może się wydawać, że jest to świetna metoda na ułatwienie sobie życia, lecz nieopatrznie możesz się zgodzić na wykorzystywanie tych wszystkich danych w celach reklamowych. Nie zdziw się więc, jeśli w niedługim czasie zadzwoni do ciebie pani konsultantka z jakiegoś call center, albo gdy zostaniesz zalany spamem idealnie dopasowanym do twojego profilu.