Zakumaj.pl

Jak się spakować w godzinę?

Jak się spakować w godzinę?

Pakowanie to czynność, którą nie wszyscy lubią. Łatwo o czymś zapomnieć, nie zawsze jesteśmy zdecydowani, co ze sobą zabrać, a przygotowanie rzeczy do spakowania zabiera sporo czasu. Samo pakowanie również jest dosyć pracochłonne. Na ogół szykujemy się do podróży jakiś czas przed terminem wyjazdu. Tymczasem może okazać się, że musimy nagle wyjechać – może to być niespodziewany wyjazd służbowy, nagła sprawa rodzinna albo jest okazja pojechać na atrakcyjną wycieczkę, bo ktoś musi zrezygnować i oferuje nam swoje miejsce. W takiej sytuacji na pakowanie prawie nie ma czasu. Ale nie martw się – można spakować się nawet w godzinę. Jak to zrobić, dowiesz się z tego artykułu.

 • Bez czego ci się nie uda?

  Można spakować się błyskawicznie, ale o pewne sprawy trzeba zadbać wcześniej. Jeśli ma ci się udać, musisz mieć porządek w swoich rzeczach. Nie uda ci się szybko przygotować do podróży, jeśli nie wiesz na przykład, gdzie masz paszport. Bałagan w szafie też ci raczej nie pomoże. Jeśli masz zwyczaj odkładać wszystko na później i twoje ubrania leżą na stosie nieuprasowanych rzeczy, możesz mieć problem z ich skompletowaniem. Ale nie martw się – nawet w takiej sytuacji jest jakieś wyjście.

 • Od czego zacząć?

  Od czego zacząć?

  Najpierw przygotuj sobie miejsce do pakowania. Na biurku albo małym stoliku ułożysz rzeczy, które zapakujesz do bagażu podręcznego, a na dużym stole albo tapczanie te, które trafią do walizki. Najpierw to, bez czego nie możesz się obyć. Skompletuj potrzebne dokumenty, w tym materiały i dokumenty służbowe, karty kredytowe, pieniądze, klucze w etui, telefon i ładowarkę, aparat fotograficzny, tablet itp. Nie zapomnij o składanej parasolce. Następnie (jeśli używasz) zapasowe okulary albo soczewki kontaktowe i płyn, leki, które stale zażywasz, czy inhalator.

 • Pakujemy odzież

  Pakujemy odzież

  Teraz wybierz potrzebną odzież. Zacznij od piżamy lub dresu, ręcznika, kapci, ciepłych skarpet na noc. Następnie bielizna osobista, od 3 do 5 kompletów. Uwzględnij rzeczy sportowe oraz eleganckie, w zależności od potrzeb. Zdecyduj, które buty zakładasz na podróż, a które wkładasz do bagażu. Potem kolejno: spódnice i spodnie, elegancki kostium czy garnitur, strój wizytowy, swetry i bluzy, topy, kamizelki, bluzeczki i koszulki. Nie zapomnij o czymś od deszczu. Przygotuj strój kąpielowy, jeśli będzie potrzebny, i odzież sportową.

 • Kosmetyki

  Przygotuj dwie saszetki. Do jednej włożysz rzeczy do mycia. Wystarczy wizyta w łazience i zgarnięcie z półek tego, czego używasz na co dzień. Szczotka do włosów lub grzebień, pasta i szczotka do zębów, mydło i ewentualnie mydelniczka, płyn pod prysznic, szampon, balsam do ciała, krem do rąk, dezodorant i inne niezbędne rzeczy, jak choćby mały przybornik do paznokci. Do drugiej saszetki włożysz kosmetyki: panie – właściwe kremy do twarzy, przybory do makijażu itp., panowie – przybory do golenia. Przygotuj suszarkę do włosów, jeśli będziesz jej potrzebować. Nie zapomnij o chusteczkach higienicznych itp. Panie mogą w tym momencie pomyśleć też o ulubionej biżuterii.

 • Co jeszcze zabrać?

  Jeśli masz jeszcze trochę czasu, zastanów się, co może ci być jeszcze potrzebne. Jakiś szczególny strój? A może dodatkowa elegancka torebka? Sprzęt fotograficzny? Laptop? Książka albo czytnik e-booków? Mapy albo przewodnik? Termos na herbatę? Prowiant? Pomyśl, co jeszcze może uprzyjemnić ci podróż.

 • Pakujemy się

  Pakujemy się

  Rzuć okiem na to, co zostało przygotowane do zabrania. Czy rzeczy nie jest za dużo? Może z czegoś lepiej jednak zrezygnować? Sprawdź, czy wszystko jest, posługując się jakimś kluczem, na przykład: dokumenty – klucze – pieniądze – bilety – telefon; sprzęt komputerowy; spanie; bielizna; rzeczy sportowe; eleganckie wyjście; mycie; make-up; zimny dzień; deszcz. Jeśli masz, co trzeba, w każdej kategorii, raczej zgromadziłeś podstawowe rzeczy. Teraz sięgnij po właściwego rozmiaru walizkę i torbę podręczną i sprawnie zapakuj wszystko, na co się zdecydowałeś. W pakowaniu pomogą ci torby foliowe, dzięki którym utrzymasz porządek w swoich rzeczach. Teraz przebierz się, trochę ogarnij mieszkanie – i jesteś gotów do podróży.

Warto zapamiętać:

Jeśli często zaskakują cię na przykład w pracy informacje o podróży i masz mało czasu na przygotowania, spakuj sobie walizkę z podstawowymi rzeczami, które trzeba ze sobą zabrać. Na bieżąco będziesz pakować tylko bagaż podręczny.

Wskazówki:

Jeśli informacja o podróży zaskoczyła cię i nie masz na przykład pasty do zębów, nie ma problemu, kupisz ją po drodze albo na dworcu. Jeśli masz nieuprasowane rzeczy, to też nie problem, zrobisz to w hotelu.