Zakumaj.pl

Jak udekorować bombki lakierem do paznokci?

Jak udekorować bombki lakierem do paznokci?

Stare, wyblakłe już i miejscami odbarwione szklane bombki nie wyglądają ładnie na choince. Zanim jednak zdecydujesz się je wyrzucić, rozważ możliwość ich samodzielnego odnowienia. Wystarczy brokat, lakier do paznokci w różnych kolorach i odrobina fantazji, by stare, zwykłe bombki zamienić w błyszczące kolorowe cuda. Jak udekorować bombki lakierem do paznokci, dowiesz się z tego artykułu.

 • Malowanie bombek lakierem – krok pierwszy

  Ponieważ będziemy używali kilku kolorów lakieru, trzeba użyć taśmy ochronnej (na przykład malarskiej), aby uchronić pewne obszary przed pomalowaniem. Aby wzory na bombce były interesujące, stosujmy taśmy o różnej szerokości. Miejsca przeznaczone do ozdobienia danym kolorem należy pomalować dwukrotnie i pozostawić do wyschnięcia.

 • Malowanie bombek lakierem – krok drugi

  Kiedy nałożyliśmy już pierwszy kolor, delikatnie zdejmujemy taśmę. Teraz zasłonimy obszar właśnie pomalowany i część pozostałych. Użyjemy kolejnego lakieru i ponownie malujemy bombkę.

 • Malowanie bombek lakierem – krok trzeci

  Malowanie bombek lakierem – krok trzeci

  Czynności te powtarzamy po raz kolejny, by cała bombka została pokryta zaplanowanym przez nas wzorem. Bombki możemy malować w poziome pasy, trójkąty, romby – wystarczy uruchomić swoją wyobraźnię.

 • Ozdabiane bombek brokatem

  Ozdabiane bombek brokatem

  Niektóre fragmenty możemy pozostawić niepomalowane. Pokryjemy je brokatem. Wystarczy cienkim pędzelkiem nanieść na nie klej, a następnie obsypać brokatem. Lekko potrząsamy bombką, by usunąć nadmiar brokatu, który się nie przykleił, i odkładamy do wyschnięcia.

Ostrzeżenia:

Jeśli bombka jest pęknięta lub ukruszona, należy zrezygnować z jej zdobienia, żeby nie pokaleczyć się szkłem. Taką bombkę można wykorzystać do przygotowania brokatu.

Wskazówki:

Brokat można zakupić albo wykonać samodzielnie. By zrobić brokat, najbardziej zniszczone bombki oraz te uszkodzone wkładamy do płóciennego woreczka i rozgniatamy drewnianym wałkiem na desce.