Zakumaj.pl

Jak urządzić dziecku kinderbal?

Jak urządzić dziecku kinderbal?

Kinderbal to niemiecka nazwa na przyjęcie dla dzieci. Można zorganizować je z okazji urodzin pociechy, jej imienin, rozpoczęcia czy też zakończenia szkoły. Dla twojego dziecka to doskonała okazja, aby bliżej zapoznać się ze swoimi rówieśnikami, stworzyć płaszczyznę pozaszkolnej czy przedszkolnej integracji. Dla ciebie natomiast to dobry sprawdzian organizatorskich umiejętności. Jeśli zastanawiasz się, jak powinna taka impreza wyglądać i nie masz pomysłu na przekąski czy dekoracje, to ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Znajdziesz tutaj pomysły i inspiracje. Powodzenia!

 • Bezpieczne miejsce

  Pierwsza i podstawowa zasada, o której koniecznie powinnaś pamiętać, to bezpieczeństwo maluchów. Musisz więc zapewnić im takie miejsce do „imprezowania”, w którym szansa, że coś im się stanie, bardzo maleje. Wynieś więc z pokoju wszystkie niskie meble z ostrymi kantami, szklane przedmioty oraz rzeczy, o które dziecko mogłaby się przewrócić. Postaw raczej na naczynia plastikowe lub jednorazowe, a na stół zamiast obrusu połóż brystol lub szary papier albo ceratę (dzięki temu unikniesz zniszczonego lub bardzo brudnego obrusa). Jeśli maluchów ma być więcej niż około 5 – 6, to może poproś kogoś, żeby pomógł ci ich przypilnować i mieć na nich oko?

 • Temat przewodni

  Temat przewodni

  Kinderbal jak najbardziej może mieć swój temat przewodni. Mogą to być na przykład piraci, postaci z bajek, wróżki. Pamiętaj jednak, iż organizacja takiego przyjęcia tematycznego wymaga od ciebie więcej czasu, zaangażowania oraz nakładu pracy. Począwszy od zaproszeń, które powinny nawiązywać do tematu, poprzez odpowiednie dekoracje i na końcu tematyczne przekąski. Dlatego też, zanim wybierzesz jakiś temat przewodni, zastanów się, czy dasz radę go zrealizować.

 • Zabawy

  Powinnaś pomyśleć o tym, jaką rozrywkę zorganizować dzieciom. Jeśli są na tyle duże, że nie chcą już, by się do tego wtrącać, to przygotuj jedynie jakieś gry planszowe na wszelki wypadek, by chciały w coś zagrać. Jednakże mniejszym dzieciom trzeba zorganizować choćby jedną czy dwie zabawy. Może to być teatrzyk, zabawy ruchowe czy plastyczne.

 • Dekoracje

  Nie możesz zapomnieć także o dekoracjach. Jeśli masz temat przewodni, to musisz je do niego dopasować, ale jeśli nie, to nie musisz się specjalnie wysilać, bo dzieci wbrew pozorom nie są w tym przypadku specjalnie wymagające. Wystarczy, że kupisz kilkadziesiąt balonów, jakieś konfetti oraz serpentyny. Mnóstwo sprzątania, zamiatania i wyrzucania śmieci gwarantowane, ale za to dzieciaki będą miały świetną zabawę.

 • Bajeczne przekąski

  Bajeczne przekąski

  Nie obejdzie się również bez specjalnych przekąsek. Jak sama doskonale wiesz, większość dzieci to niejadki i łączy je chyba tylko miłość do słodyczy. Jednakże możesz sprawić, że chętnie zjedzą nawet kanapki, które im przygotujesz, jeśli tylko będą podane ciekawie. Możesz kupić specjalne foremki do wycinania chleba i stworzyć ze zwykłej kanapki uśmiech, pieska, sówkę lub inny kształt. Możesz także podać bajecznie udekorowany tort, domową pizzę czy owocową sałatkę ułożoną w kształt hawajskiej wyspy.