Zakumaj.pl

Jak uszyć torbę na plażę?

Jak uszyć torbę na plażę?

Wybierając się na plażę, zabieramy ze sobą mnóstwo drobiazgów – okulary przeciwsłoneczne, krem, olejek do opalania, książkę lub czasopisma do czytania. W czymś trzeba to nosić. Można oczywiście wrzucić wszystko do reklamówki z supermarketu, ale lepiej będziemy się prezentować z plecakiem lub torbą plażową. Nie musimy kupować ich w sklepie. Prostą torbę plażową można bardzo łatwo wykonać samodzielnie. Jak to zrobić, dowiesz się z tego artykułu.

 • Szycie torby plażowej – krok pierwszy

  Szycie torby plażowej – krok pierwszy

  Do wykonania torby plażowej potrzebne nam będą dwa prostokątne kawałki materiału, bawełna na torebkę i nylon na podszewkę oraz kolorowy sznurek. Oprócz tego trzeba przygotować przybory krawieckie.

 • Szycie torby plażowej – krok drugi

  Wycięty z bawełny prostokąt ułóż na stole prawą stroną do góry. Następnie połóż na nim kawałek nylonu lewą stroną do góry. Prawa strona ma być pod spodem i stykać się z wierzchem prostokąta z bawełny.

 • Szycie torby plażowej – krok trzeci

  Teraz oba kawałki materiału razem złóż na pół. Zepnij je po brzegach szpilkami, uważając, by się nie przesunęły. Kiedy już to zrobisz, sfastryguj oba dłuższe brzegi i jeden krótszy. Po sfastrygowaniu wyjmij szpilki.

 • Szycie torby plażowej – krok czwarty

  Na maszynie albo ręcznie (ściegiem za igłą) zszyj materiał, pozostawiając niezszyty jeden krótszy bok. Pozostaw na dłuższych bokach 4 – 5 cm nie zszytego materiału od strony krótszego boku, który nie zostanie zszyty. Wyciągnij fastrygę.

 • Szycie torby plażowej – krok piąty

  Niezszyty bok będzie stanowił otwór torebki. Podłóż brzeg materiału dwukrotnie, by nieobrębiony brzeg znalazł się wewnątrz i powstał tunel do przeciągnięcia sznurka. Na założenie wykorzystaj 4 – 5 cm materiału. Zepnij szpilkami, a następnie przyfastryguj i zszyj. Pozostaw po bokach otwory do przeciągnięcia sznurka.

 • Szycie torby plażowej – krok szósty

  Przytnij dwa kawałki sznurka o długości około 80 cm. Przeciągnij każdy z nich przez tunel wzdłuż krótszego boku i zwiąż oba pozostałe na zewnątrz końce. Nie rób zwykłego supła, tylko węzełek, jakim zakańcza się nitkę podczas szycia.

 • Szycie torby plażowej – krok siódmy

  Szycie torby plażowej – krok siódmy

  Odwróć plecak na prawą stronę. Teraz możesz już ściągnąć sznurki i zamknąć torebkę. Taka torba może być noszona na ramieniu.

Czego potrzebujesz:

kawałek nylonu o rozmiarach 36 x 80 cm

kawałek bawełny o rozmiarach 36 x 80 cm

dwa kawałki sznurka o długości 80 cm

szpilki

nożyczki

nici do fastrygowania

nici do zszycia torebki.