Zakumaj.pl

Jak wybrać odpowiednią książkę na prezent?

Jak wybrać odpowiednią książkę na prezent?

Książka to idealny pomysł na prezent z dwóch powodów. Po pierwsze, możesz ją kupić zarówno dziecku, jak i dorosłemu. Po drugie, jest taką formą prezentu, który może stanowić pamiątkę na całe życie. Nie jest jednak wcale tak łatwo wybrać odpowiednią książkę na prezent, zwłaszcza że rynek wydawniczy jest nimi nasycony i wchodząc do księgarni, możemy mieć nie lada problem. Zanim więc wybierzesz się na zakupy, przeczytaj poniżej przedstawione rady, które pozwolą ci wybrać odpowiednią książkę.

 • Mol książkowy?

  Mimo że książka jest prezentem wiekowo uniwersalnym (można kupić nawet takie stworzone specjalnie dla maluszków), nie wszystkim spodoba się taki upominek. Jeśli wiesz, że ktoś najbardziej na świecie nie lubi czytać, a jego domowa biblioteczka tylko zbiera kurz, pomyśl raczej o innym podarunku. Nie ma sensu wymuszać na kimś czytania, a wyborem właśnie takiego prezentu możesz kogoś urazić – obdarowana osoba pomyśli, że w ogóle nie dbasz o jej upodobania.

 • Gust

  Jeśli jednak wiesz, że osoba, której chcesz sprawić niespodziankę, lubi książki, kup ją śmiało. Pamiętaj tylko, że rzadko kto pochłania wszystkie gatunki książek bez opamiętania. Zorientuj się najpierw, jaka pozycja trafi w gust jubilata. Może wcześniej ci o tym wspominał albo podejrzałeś jego książkowe zbiory. Jeśli będziesz miał problem z wyborem, zdecyduj się na coś klasycznego. Osobie wierzącej można kupić Biblię, a fanowi Queen biografię lidera zespołu.

 • Albumy

  Dobry pomysłem urodzinowym jest również zakup pięknie wydanego albumu. Na rynku dostępnych jest naprawdę wiele propozycji i na pewno uda ci się wybrać coś odpowiedniego. Fanowi motoryzacji spodoba się album samochodów z XX wieku, a miłośnikom Warszawy – fotografie dzielnicy Żoliborz.

 • Książki kucharskie

  Książki kucharskie

  Obecnie wydawane książki kucharskie zaskakują i cieszą okiem pięknym fotografiami, kolorami, a nawet idealnie dobranym czcionkami. Można wybierać wśród wielkich mistrzów sztuki kulinarnej: Ramseya, Lawsona, Olivera oraz wśród wielu tematów: wypieki słodkie, wypieki wytrawne, zupy, dania główne, potrawy z grilla, potrawy sezonowe i wiele, wiele innych.

 • Antykwariat

  Antykwariat

  Jeśli wiesz, że jubilat kolekcjonuje stare książki albo ma jakąś jedną ulubioną, możesz udać się do antykwariatu lub na pchli targ i tam poszukać jej pierwszego wydania. Obdarowana osoba na pewno doceni twój wysiłek i wzruszy się, że tak się dla niej postarałeś.

Wskazówki:

Jakąkolwiek książkę wybierzesz, nie zapomnij o dedykacji. Napisz datę, kilka miłych słów lub cytat z książki, którą wręczasz i podpisz się. Taki prezent będzie wyjątkową pamiątką.