Advertising
Zakumaj.pl

Jak wybrać ubezpieczenie OC?

Opiekun artykułu: budrys
Jak wybrać ubezpieczenie OC?

Jak wybrać ubezpieczenie OC?

Udało się. Po tygodniach mozolnych poszukiwań udało ci się znaleźć wymarzone auto. Sprawdziłeś jego stan techniczny, zatankowałeś do pełna i już skaczesz z radości na myśl o zaplanowanych podróżach. Nie tak szybko, gdyż nieubłaganie nadciąga widmo kolejnej sprawy, nad którą będziesz musiał się solidnie nagłowić. Jakie OC wybrać? Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest konieczne do tego, byś mógł legalnie poruszać się po drodze. Istnieje wiele towarzystw ubezpieczeniowych, które mogą ci je udostępnić, lecz ceny potrafią być pomiędzy nimi bardzo rozbieżne. Warto poszukać najlepszej oferty, gdyż oszczędność może wynieść nawet kilka tysięcy złotych w skali roku. Poniżej znajdziesz kilka porad dotyczących wyboru.

Advertising
Advertising
 • Skorzystaj z wyszukiwarki OC

  Skorzystaj z wyszukiwarki OC

  W internecie dostępne są bezpłatne wyszukiwarki najlepszej oferty skierowanej do ciebie. Wystarczy, że podasz wszelkie dane, na których opiera się wycena ubezpieczenia w towarzystwach. Znaczenie ma naprawdę mnóstwo czynników, począwszy od wieku i doświadczenia, przez pojemność silnika, aż po miejsce zamieszkania. Wszystko po to, by towarzystwo mogło przewidzieć, czy nie jesteś zaliczany do tzw. grupy ryzyka. W zależności od towarzystw, podejście do danych grup społecznych może być bardzo różne. Jedni potraktują cię jako osobę z grupy podwyższonego ryzyka, a inny uznają, że takich jak ty jest zbyt wiele, by podnosić im opłaty i zaryzykują niższe stawki. Niejednokrotnie zdarza się tak, że jedno towarzystwo oferuję składkę w wysokości 700zł, a drugie w wysokości 3500zł. Porównuj i nie przepłacaj.

 • Skonsultuj się z agentem ubezpieczeniowym

  Możesz również skorzystać z porad agenta ubezpieczeniowego. Skorzystaj z porad tego, który nie jest związany z jednym towarzystwem, gdyż już w samym założeniu jest to bezcelowe. Istnieje wiele pośrednictw, które oferują porównanie kilkunastu lub kilkudziesięciu towarzystw, z uwzględnieniem różnych szczegółów. Doradca poinformuje cię, co warto zrobić, by wyszło jak najtaniej, oraz przedstawi ci plusy i minusy poszczególnych rozwiązań. Nie jest to jednak doskonały sposób, bowiem agent może zachwalać ten produkt, z którego dostanie największą prowizję. Jak wszędzie, tak i tutaj możesz paść ofiarą ludzkiej pazerności.

 • Nie sugeruj się znajomymi

  Nie sugeruj się znajomymi

  Nie sugeruj się zbytnio poleceniami znajomych. No chyba, że mieszkają w tym samym miejscu co ty, są w twoim wieku, jeżdżą identycznym autem z identycznym silnikiem itd. Cóż z tego, że najtańsze ubezpieczenie wyszło twojemu znajomemu z jednym towarzystwie, jeśli jeździ innym samochodem, ma prawo jazdy 10 lat dłużej oraz mieszka w mniejszym mieście? To nie musi oznaczać, że ty również dostaniesz najkorzystniejszą ofertę. Wybierz sam, w oparciu o swoje dane. Znajomych poradź się jedynie co do ewentualnych doświadczeń z ubezpieczycielem w sprawie wywiązywania się z umowy. Niektórzy oferują niskie składki, lecz wyegzekwowanie od nich należnego odszkodowania graniczy z cudem.

Popularne tagi
 • ubezpieczenie
 • samochód
 • finanse
 • oc
Advertising
Advertising
Advertising
Zobacz również
  Advertising
  Zobacz również