Zakumaj.pl

Jak wykonać ładne pierścienie halloweenowe na serwetki?

Jak wykonać ładne pierścienie halloweenowe na serwetki?

Przyjęcie halloweenowe jest zazwyczaj szczegółowo zaplanowane. Dotyczy to również zadbania o drobiazgi, które będą ozdabiały mieszkanie i stół, a jednocześnie będą praktyczne. Taką ozdobą są pierścienie do serwetek, które nie muszą być zwyczajne. Mogą przypominać nietoperze.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Do wykonania ciekawych pierścieni na serwetki potrzebne są następujące elementy:
  * czarny brystol,
  * ołówek,
  * nożyczki,
  * serwetki do włożenia w pierścienie.

 • Etap pierwszy

  Na początku, przed przystąpieniem do aktywnego wycinania niezbędnych elementów, trzeba wydrukować szablon, najlepiej na kartce z bloku technicznego. Przed drukowaniem można go dowolnie pomniejszyć lub powiększyć.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Wydrukowany szablon wyciąć, a następnie ołówkiem odrysować go na czarnym brystolu. Narysować tyle wzorów, ile serwetek chce się ozdobić, a następnie wyciąć wszystkie wzdłuż linii. Naciąć w miejscach, które pokazuje wzór.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Złożyć serwetki lub zrolować je i wokół nich zapleść pierścienie z papieru, wkładając jeden fragment ze skrzydełkiem nietoperza w drugi.W taki sam sposób przygotować wszystkie serwetki, a następnie ułożyć je przy nakryciu każdego z gości. Pierścienie-nietoperze będą dobrze komponować się przy pomarańczowych albo fioletowych serwetkach.