Zakumaj.pl

Jak zrobić doskonałą Margaritę?

Jak zrobić doskonałą Margaritę?

Margarita stanowi jeden z najpopularniejszych drinków na świecie. Przygotowują ją z powodzeniem wszyscy barmani, jednak nie jest to wyzwaniem. Nie trzeba być profesjonalistą, aby przyrządzić drinka we własnym domu, delektując się nim albo na domowym przyjęciu, albo w czasie wieczoru z najlepszą przyjaciółką.

 • Co jest potrzebne do drinka?

  Co jest potrzebne do drinka?

  Aby przyrządzić Margaritę, której korzenie sięgają terenów Ameryki Łacińskiej, konieczne jest przygotowanie:
  * 35 ml tequili,
  * 20 ml triple sec,
  * 15 ml soku z limonki,
  * soli,
  * kostek lodu.

 • Krok pierwszy

  Krok pierwszy

  Zanim przejdzie się do wykonania samego drinka, niezbędne jest przygotowanie kieliszka. Jest to szczególnie istotne, gdy napojem chce się uraczyć gościa albo gości.

  Do podania najlepiej sprawdzi się kieliszek koktajlowy. Jego brzeg należy posmarować sokiem z limonki, a następnie zanurzyć w soli. Do słodkiego soku przykleją się drobinki soli, tworząc delikatną ozdobę.

 • Krok drugi

  Krok drugi

  Do czystego shakera wrzucić 4 – 5 kostek lodu. Następnie wlać wszystkie składniki i zamknąć naczynie. Potrząsać nim bardzo intensywnie przez kilka sekund. Po zakończeniu wstrząsania sięgnąć po małe sitko i przez nie przelać napój do kieliszka.Dodatkowo można ozdobić naczynie ćwiartką limonki. Podawać i sycić się doskonałym smakiem lekko kwaśnego drinka.