Zakumaj.pl

Jak zrobić oryginalny dip szpinakowy?

5.0 (razem głosów: 1)
Jak zrobić oryginalny dip szpinakowy?

Szpinak, chociaż nie jest najnowszym warzywem, wciąż jest w Polsce odkrywany. Coraz śmielej dodaje się go do pieczywa, do sałatek, sosów do spaghetti, jak również wraca się do aromatycznej zupy szpinakowej. Nie budzi już takiej niechęci jak dawniej, zwłaszcza że jest niezwykle zdrowy i polecany nawet na diecie.Poza daniami obiadowymi szpinak może stać się dobrym dodatkiem do przekąsek, jeśli nada się mu formę smacznego dipu.

 • Jakich składników potrzeba?

  Jakich składników potrzeba?

  Wykonanie oryginalnego dipu nie wymaga dużej liczby składników, jednak warto zadbać o ich przygotowanie przed przystąpieniem do działania. Wygodnie jest mieć wszystko pod ręką. Niezbędnymi składnikami są:
  * 300 g świeżego szpinaku,
  * 200 g śmietany,
  * 40 g parmezanu,
  * 2 szalotki,
  * 1 papryczka chili,
  * 1/2 łyżki gałki muszkatowej,
  * pieprz.

 • Krok pierwszy

  Krok pierwszy

  Szpinak, szalotki, papryczkę chili umyć pod bieżącą wodą. Osuszyć. Papryczkę przekroić na pół, wydobyć pestki, a resztę posiekać na małe kawałki. Wrzucić je do pojemnika blendera.

  Szalotkę pokroić na małe kawałki, szpinak porwać na kawałki. Oba składniki dorzucić do blendera.

 • Krok drugi

  Krok drugi

  Do warzyw dodać śmietanę oraz przyprawy. Wszystko dokładnie zmiksować, na początku miksując na wysokich obrotach, następnie zmniejszając moc blendera na średnią. Mieszać jeszcze przez 1 minutę aż do uzyskania gęstej, ale jednolitej masy o ładnej, zielonej barwie.

 • Krok trzeci

  Krok trzeci

  Gdy składniki będą połączone już w jedną masę, wrzucić do niej starty parmezan. Wymieszać jeszcze raz, miksując papkę przez 30 sekund, aż do włączenia się sera w masę.

  Przełożyć ją do miski albo do kilku miseczek i podawać z dowolnymi przystawkami – warzywami pokrojonymi w paseczki, krakersami, chipsami, kawałkami bagietki.

  Dip idealnie nadaje się zarówno na spotkania towarzyskie, jak i na zdrową przekąskę w czasie oglądania filmu.