Zakumaj.pl

Jak zrobić piękną opaskę kwiatową na Pierwszy Dzień Wiosny?

Jak zrobić piękną opaskę kwiatową na Pierwszy Dzień Wiosny?

Gdy luty zbliża się ku końcowi, coraz częściej myśli się o wiośnie. Zazwyczaj początek marca to dopiero zapowiedź i znacznie ładniej oraz przyjemniej robi się na świecie Pierwszego Dnia Wiosny. Jest to dzień, w którym można hucznie powitać wiosnę, topiąc Marzannę, przebierając się albo nosząc pełne kwiatów opaski.

 • Jakich przedmiotów potrzeba?

  Jakich przedmiotów potrzeba?

  Aby wykonanie ładnej opaski na Dzień Wiosny było możliwe, trzeba przygotować komplet potrzebnych do tego rzeczy, czyli:
  * plastikową opaskę do włosów,
  * cienki drucik,
  * klej,
  * bibułę w różnych kolorach,
  * nożyczki,
  * szczypce do drutu.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Na początku niezbędne jest wykonanie kwiatków – róż, które ozdobią opaskę. Aby je przygotować, należy uciąć 10 cm bibuły, a następnie przeciąć uzyskany kawałek na pół, wzdłuż zgięcia posiadanego przez bibułę. Z kawałka bibuły wyciąć płatek, w taki sposób żeby linie na bibule biegły od jego dołu, do góry, a nie w poprzek.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Z cienkiego drutu uciąć kawałek o długości 25 cm i o długości 8 cm. Resztkę bibuły po wycięciu płatka przewiązać w połowie drucikiem, po czym zwinąć w kulkę. Następnie z innego koloru bibuły wyciąć kwadrat, nałożyć na kulkę i owinąć drutem. Do tak przygotowanego środka kwiatu można dodawać płatki.Każdy płatek delikatnie naginać w palcach, a jego dolną część obwiązywać drucikiem, aż do owinięcia całej kulki. W podobny sposób zrobić pozostałe kwiatki. Ilość kwiatów jest dowolna, ponieważ opaskę można ozdobić dwoma lub większą liczbą kwiatów.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Wszystkie wykonane kwiatki zebrać w ręce tak, jakby chciało się zrobić bukiet. Wystające z kwiatów druty związać razem, a następnie przymocować drut do boku opaski plastikowej. Zamocować na tyle mocno, żeby nie zsuwał się niej. Do kwiatów można przykleić ozdobne biedronki albo motylki, po czym nosić ozdobę z dumą.