Zakumaj.pl

Jaki deser jest najlepszy na przyjęcie komunijne?

Jaki deser jest najlepszy na przyjęcie komunijne?

Pierwsza Komunia oraz przyjęcie komunijne to wielkie przeżycie dla dziecka. W związku z tym trzeba je dobrze zaplanować. Nie musi być wielkie i przypominać wesela, jednak warto zadbać o to, żeby wszyscy dobrze się bawili i poczęstowali przygotowanymi przysmakami. Wśród nich poza daniami obiadowymi powinien znaleźć się dobry deser.

 • Tort komunijny

  Tort komunijny

  Uwieńczeniem całego przyjęcia komunijnego, niezależnie od tego, czy jest ono małe, czy większe, powinien być tort. Nie warto z niego rezygnować, lecz wkomponować w menu nawet niewielki torcik. Sprawi to przyjemność zarówno dziecku, jak i gościom. W cukierniach można zamówić tort w kształcie otwartej księgi, z odpowiednimi napisami komunijnymi albo ze zdjęciem dziecka. Można także wybrać inne rodzaje dekoracji. Ważne jest, żeby tort był dość lekki i bez alkoholu. Najlepiej skonsultować się z dzieckiem, które jest centralną postacią tego dnia, jaki smak kremu będzie mu najbardziej odpowiadał.

 • Komunijne muffinki

  Komunijne muffinki

  Popularnym ostatnio sposobem urozmaicenia deseru komunijnego są muffinki. Mają one tę zaletę, że są niewielkie, więc może je zjeść każdy, nie trzeba ich kroić. Są bardzo lubiane przez dzieci. Decydując się na zaserwowanie ich biesiadnikom, warto sprawić, żeby były dopasowane do sytuacji. Najlepiej ozdobić je białym kremem na zewnątrz i dodać ozdoby, które będą kojarzyły się z wyjątkowym dniem – krzyże z czekolady, literki IHS lub nawet figurki przedstawiające dziecko przystępujące do Pierwszej Komunii. Będzie to miłe urozmaicenie, które podkreśli znaczenie tego dnia.

 • Słodkie ciasteczka

  Słodkie ciasteczka

  Pieczenie ciasteczek nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy przepis, składniki oraz sporo lukru. Gdy przygotowuje się je na przyjęcie komunijne, można postarać się oto, żeby ciastka miały pewną symbolikę i przedstawiały np. krzyże. Jest to symbol łatwy do wykonania, zarówno przy użyciu tylko noża, jak i odpowiedniej foremki. Po upieczeniu ciasteczek należy posmarować je lukrem – najlepiej białym – i posypać kokosem, kawałkami białej czekolady, żeby były jeszcze smaczniejsze.

 • Lekkie i słodkie

  Lekkie i słodkie

  Każdy z deserów można wykonać samodzielnie, jednak przy natłoku spraw związanych z komunią, mszą oraz organizacją przyjęcia nie zawsze ma się na to czas. Na szczęście każdy deser można z powodzeniem zamówić w cukierni i odebrać odpowiednio wcześnie lub poprosić o jego dostarczenie, jeśli cukiernia posiada taką opcję.Wybierając podwieczorek, warto wziąć pod uwagę, że komunia ma miejsce zazwyczaj, gdy jest już ciepła pogoda. W związku z tym nie tylko powinien być odpowiednio lekki i orzeźwiający, ale również dobrze przechowywany, żeby nie doszło do żadnych nieprzyjemności pokarmowych.