Zakumaj.pl

Jak przyrządzić gyros warzywny?

Jak przyrządzić gyros warzywny?

Istnieje wiele odmian gyrosu, zarówno na ciepło, jak i jako sałatka do podjadania w na śniadanie i kolację. Żeby gyros stał się sycącym posiłkiem, najlepiej przygotować go w wersji ciepłej, a żeby stał się jednocześnie zdrowy, dobrze jest dodać warzywa. Uzyskuje się wówczas zachwycające danie, którego konsumpcja staje się przyjemnością. W poniższym artykule proponujemy sprawdzoną, smaczną recepturę.

 • Potrzebne składniki spożywcze

  Potrzebne składniki spożywcze

  Podstawą przygotowania dobrego dania są świeże i dobrej jakości składniki spożywcze, wśród których muszą znaleźć się:
  * 1 kg polędwicy,
  * 2 pomidory,
  * 2 cebule,
  * 1 papryka zielona,
  * 3/4 szklanki oliwy,
  * 1 łyżeczka soli,
  * 1 łyżeczka kolendry,
  * 1 łyżeczka chili,
  * 2 łyżeczki majeranku,
  * 2 łyżeczki kminku mielonego,
  * 4 łyżeczki oregano suszonego.

 • Krok pierwszy

  Krok pierwszy

  Całe mięso należy dokładnie umyć pod zimną wodą, oczyścić z ewentualnych zbędnych elementów i podzielić na kawałki, najlepiej zbliżone kształtem do kwadratów. Przełożyć do pojemnika plastikowego, posiadającego przykrywkę.Cebule obrać z łupinki. Posiekać na mniejsze kawałki, np. na piórka, po czym dodać do polędwicy.

 • Krok drugi

  Krok drugi

  Paprykę również dokładnie umyć. Przekroić na pół i wydrążyć gniazdo nasienne. Pokroić paprykę w paseczki i również dodać do mięsa.Pomidory sparzyć gorącą wodą i obrać ze skórki. Dzięki wodzie łatwo odejdzie od warzywa. Również pomidory pokroić na kawałki, dodać do pozostałych składników.

 • Krok trzeci

  Krok trzeci

  Mięso z warzywami posypać wszystkimi przygotowanymi przyprawami. Wymieszać dokładnie łyżką, znów wymieszać. Wlać olej i jeszcze raz wszystko zamieszać. Zamknąć pojemniczek, po czym wstawić go do lodówki na 3 – 4 godziny.Po upływie wymaganego czasu wyjąć pojemnik z lodówki i smażyć mięso oraz warzywa na rozgrzanej, posmarowanej delikatnie oliwą, patelni. Zarumienione, gorące danie podawać z ryżem, ziemniakami albo świeżym pieczywem. Smacznego!