Zakumaj.pl

Jak zrzucić zbędne kilogramy z brzucha?

Jak zrzucić zbędne kilogramy z brzucha?

Nie ma chyba na świecie kobiety, która byłaby w pełni zadowolona ze swojego wyglądu. Każda z nich jest w stanie wymieć długą listę rzeczy, jakie najchętniej zmieniłaby we własnym ciele, nawet jeśli wszyscy wokoło niej którejś z nich zazdroszczą. Jednym z najczęściej oczernianych elementów wyglądu jest brzuch. Nie wiemy, co tak naprawdę zawinił i czym zasłużył sobie na taki przykry los, jednak trzeba oddać cześć faktom – bardzo często walczymy właśnie z nim. Chyba każda kobieta miała taki moment w swoim życiu, w którym postanowiła, że właśnie zaczyna zabierać się za odchudzanie brzucha. Aby te słowa nie były jedynie rzucane na wiatr, a przekuły się w czyn, zobacz, w jaki sposób wziąć się za ćwiczenia. Nikt nie obiecuje, że będzie łatwo, ale gdy tylko zauważysz pierwsze efekty, mierząc obwód miarką, to przekonasz się, że warto. Zaczynamy!

 • Zacznij od śniadania

  Na zdrową logikę, aby schudnąć, powinniśmy mniej jeść. Rzeczywistość jest jednak znacznie inna. W momencie, gdy budzimy się głodni i tego głodu nie zaspokoimy, nasz organizm dostaje sygnał, iż coś tam na zewnątrz jest nie tak, więc trzeba gromadzić zapasy i spowolnić metabolizm. Skutkuje to tym, iż co prawda energia zostanie zaoszczędzona, lecz wraz z tym, zaoszczędzona będzie też tkanka tłuszczowa. Aby organizm mógł ją spalać, potrzebny jest sprawny i szybki metabolizm, a to gwarantuje ci zjedzone pożywne śniadanie.

 • Zrezygnuj z tłuszczu

  Zrezygnuj z tłuszczu

  Tłuszcz jest oczywiście potrzebny organizmowi, lecz jego ilość wcale nie musi być duża. Wszak nadmiar odkłada się w tkance tłuszczowej, a to właśnie z niej zbudowany jest twój brzuszek, którego tak chcesz się pozbyć. Zrezygnuj z tłustych, kalorycznych dań na rzecz potraw, które pozwolą ci się tego tłuszczu pozbyć. Będą to chude mięsa, odtłuszczone produkty mleczne, pełnoziarniste pieczywo, brązowy ryż oraz ryby. Ułóż swoją dietę tak, by zapewniała ci wszystkie potrzebne składniki i odpowiednią kaloryczność przy ograniczeniu tłuszczów i węglowodanów. Jeżeli nie wiesz, jak to zrobić, skonsultuj się z dietetykiem. Jednorazowe przygotowanie diety jest naprawdę tanie, a dzięki temu będziesz miała pewność, że odżywiasz się zdrowo i odpowiednio do swojej wagi oraz trybu życia.

 • Ćwicz

  Ćwicz

  Wydawać by się mogło, że idealnym ćwiczeniem na mięśnie brzucha są... brzuszki. Wszak sama nazwa na to wskazuje. Nie jest to do końca prawda. Po pierwsze, brzuszki bardzo obciążają twój kręgosłup, co nie jest dla niego zbyt wskazane. Po drugie, sam fakt, iż wyćwiczysz i wyrzeźbisz mięśnie, nie sprawi jeszcze, że pozbędziesz się zalegającego na nich tłuszczu. Będą one po prostu pod nim ukryte. Zamiast tego, zainteresuj się ćwiczeniami cardio. Jest to intensywny trening wytrzymałościowy, który idealnie nadaje się do zrzucenia wagi, poprawy kondycji oraz do zadbania o własne zdrowie. W internecie znajdziesz mnóstwo ćwiczeń cardio, które stworzone są specjalnie po to, by zrzucić brzuszek.