Zakumaj.pl

Jakie są szybkie sposoby na zajście w ciążę?

Jakie są szybkie sposoby na zajście w ciążę?

Gdy para zdecyduje się na posiadanie potomka, zazwyczaj od razu rozpoczyna starania i nie chce czekać na dziecko przez rok lub dłużej. Niektórym udaje się zajście w ciąże nawet po miesiącu od podjęcia tak poważnej decyzji, inni muszą poczekać. Nie ma idealnych, pewnych sposobów na to, żeby zajść ciążę w trakcie konkretnego, zaplanowanego stosunku w określonym dniu, jednak można skutecznie pomagać sobie w przyśpieszeniu poczęcia.

 • Przygotuj organizm

  Przygotuj organizm

  Kobieta w ciąży zaczyna dbać o siebie podwójnie, zwłaszcza w kwestii odpowiedniego odżywiania i braku używek. Jest odpowiedzialna za rosnące w niej dziecko, jednak odpowiedzialność ta dotyczy również przygotowania organizmu do przyjęcia zarodka. Jeżeli przed planowaną ciążą sposób odżywiania jest daleki od prawidłowego, pali się, często pije alkohol i duże ilości kawy, poczęcie może być utrudnione. Z tego powodu, kiedy podejmie się decyzję o posiadaniu potomka, trzeba oczyścić ciało, czyli przygotować je na nowe życie. Oznacza to rezygnację z jedzenia produktów bardzo tłustych, fast foodów, nadmiernej ilości słodyczy, a także ograniczenie kawy i alkoholu. Warto zacząć w tym momencie brać zestaw witamin dla kobiet oraz kwas foliowy, niezbędny w ciąży i minimalizujący wady rozwojowe płodu. Dobrze wykonać również podstawowe badania, aby sprawdzić stan organizmu.

 • Poznaj swoje ciało

  Poznaj swoje ciało

  Znajomość daty miesiączki jest ważna, ponieważ pozwala na poznanie pracy swojego organizmu. Jednak nie należy poprzestawać na tym. Chcąc zajść w ciążę, dobrze jest wiedzieć, kiedy ma miejsce owulacja. Można wyliczyć to na podstawie kalendarzyków przedstawiających cykl, ale można również obserwować swoje ciało, które daje wyraźne znaki, że właśnie się rozpoczęła. Charakterystycznymi objawami są podwyższona temperatura ciała, powiększone, czasami bolesne piersi, ale przede wszystkim zmiana śluzu w pochwie. Jest go więcej i jest gęstszy, pozwala to na szybsze przemieszczanie się plemników do komórki jajowej.

 • Częsty seks

  Częsty seks

  Im częściej uprawia się seks, tym większe szanse na zajście w ciążę. Zwiększają się one w momencie trwania owulacji, więc w tych dniach warto zintensyfikować działania. Dobrze jest nie śpieszyć się z miłosnymi igraszkami, ponieważ im bardziej rozbudzona jest kobieta i im intensywniejszy orgazm przeżywa, tym większe są szanse na ciążę. Nie ma to związku z odczuwaną przez nią przyjemnością, lecz z czysto fizycznym ruchem ścianek pochwy. W czasie orgazmu są one intensywniejsze i „zasysają” więcej spermy, co daje większe szanse na poczęcie. Chociaż wiele poradników zaleca konkretne pozycje, nie istnieje żadna, która gwarantuje ciążę, warto jednak po stosunku poleżeć w łóżku 20 – 30 minut, aby dać plemnikom szansę na dotarcie w głąb macicy.

 • Opanuj stres

  Opanuj stres

  Zdrowa dieta, witaminy, prawidłowe wyniki badań, wszystko to może nie przynieść efektów, jeżeli kobieta jest bardzo zestresowana. Praca, codzienność, sprawiają, że ciężko zachować idealny spokój, jednak im bardziej zdenerwowana kobieta, tym trudniej zajść w ciążę. Badania pokazują, że szansa na dziecko przy przewlekłym stresie zmniejsza się aż o 15%. W związku z tym poza zdrową dietą, dobrze jest zadbać również o zdrowe nerwy. Dobrze na uspokojenie działa joga, która ma także długofalowe działanie – wspomaga mięśnie miednicy, bioder oraz reguluje oddech, co jest bardzo przydatne przy późniejszym porodzie.