Zakumaj.pl

Planowanie ciąży (14)

 • Jak kobieta może poznać, że to dni płodne?

  Dokładne wyznaczenie dni płodnych przydaje się przede wszystkim kobietom, które planują dziecko. Jednak każda z pań, jak również młode dziewczyny powinny mieć świadomość, kiedy takie dni następują oraz co się z nimi wiąże. Pomaga to poznać swój organizm, a w przypadku przyszłych mam doprowadzić do szybkiego zajścia w ciążę. Czytaj więcej »

  gusztav

 • Jak dobrze przygotować się do poczęcia dziecka?

  Nie każdy planuje poczęcie dziecka dokładnie, u wielu par jest to przypadek – po prostu zdarza się. Jednak niektórzy decydują się na poczęcie potomka dopiero po pewnym czasie, kiedy czują się już ustabilizowani finansowo i mieszkaniowo. Żeby uczynić tę decyzję jeszcze bardziej świadomą, dobrze jest odpowiednio się przygotować poprzez zadbanie o ciało i zdrowie swoje oraz partnera. Czytaj więcej »

  dark

 • Jak dobrze przygotować psa na pojawienie się dziecka?

  Rodzice nie są jedynymi, którzy odczuwają stres związany z narodzinami dziecka. Takich samych emocji może doświadczyć domowy pupil – pies – który dotąd nie miał konkurencji do czasu i zainteresowania swoich właścicieli. Jeżeli nie przygotuje się zwierzaka na nowego lokatora, można mieć duże problemy, kiedy maluch pojawi się już na świecie. Lepiej tego uniknąć, odpowiednio się przygotowując. Czytaj więcej »

  krzempek

 • Jakie badania warto wykonać przed ciążą?

  Podjęcie decyzji o posiadaniu dziecka jest bardzo poważną sprawą. Wiąże się z wieloma zmianami w życiu, a dla kobiety przede wszystkim ze zmianami, jakie zajdą w jej ciele w czasie ciąży. Zanim zajdzie się w ciążę, warto wykonać kilka podstawowych badań, aby upewnić się co do stanu własnego zdrowia. Czytaj więcej »

  olkaa

 • Co robić, by począć bliźniaki?

  Dla wielu par myśl o tym, że mogłyby im się urodzić bliźniaki, jest paraliżująca. Oznacza to dwa razy więc wydatków oraz dużo więcej czasu poświęcanego na opiekę. Odpowiedzialność za nowych członków rodziny również wzrasta, ponieważ jest podwójna. To normalne więc, że rodzice nie wyobrażają sobie myśli, że wszystko mogłoby się zacząć mnożyć przez dwa. Są jednak takie pary, które o bliźniakach marzą. Czasami jest to marzenie jeszcze z dzieciństwa, czasami wiąże się z pragnieniem posiadania parki, czyli córeczki i synka, a czasem wynika to także z powodów pragmatycznych, w myśl zasady „dwa problemy za jednym zamachem”. Jeśli należysz do tej grupy osób, która marzy o bliźniakach oraz planujesz dzieci w najbliższym czasie, to zobacz, jak zmaksymalizować swoje szanse. Czytaj więcej »

  fipcio

 • Porady dietetyczne dla par starających się o dziecko

  Rodzicielstwo wydaje się być naturalną koleją rzeczy: my się rodzimy, wychowujemy, dorastamy otoczeni miłością obojga czy jednego rodziców, a potem sami zakładamy swoją rodzinę, staramy się o dzieci… I w ten sposób ten krąg nieustannie się odnawia. Dla jednych więc rodzicielstwo jest czymś, co po prostu musi nadejść. Dla innych zaś to wydarzenie wyjątkowe, jakby wcześniej było niespotykane i nieznane. Z całą pewnością jednak, zarówno ci pierwsi, jak i ci drudzy muszą odpowiednio przygotować się nie tylko do bycia odpowiedzialnymi rodzicami, ale także do samego faktu spłodzenia dziecka. Choć jak wiemy, kobieta zachodzi w ciążę często przypadkowo, nie planując tego, to czasami jednak wynika to ze starania pary. W tych staraniach liczy się także odpowiednia dieta. A jaka powinna ona być? Przekonajcie się sami. Czytaj więcej »

  gumienny

 • Jak przekonać męża do powiększenia rodziny?

  Macierzyństwo to zdecydowanie jedna z najważniejszych ról kobiety, uważana nawet za rolę dla niej obowiązkową i niezbywalną, choć oczywiście nie do końca tak jest. Niemniej jednak, zdecydowana większość kobiet pragnie urodzić syna lub córkę i w ten sposób uszczęśliwić siebie, najbliższą rodzinę oraz rzecz jasna, ojca maleństwa. Niestety, mężowie nie zawsze do końca podzielają macierzyńskie plany swoich żon. Czasami nie są jeszcze gotowi na maleństwo albo po prostu niespecjalnie czują się powołani do roli ojca. Niewątpliwie więc, możemy mówić o sytuacji patowej, gdyż do tego tanga z całą pewnością potrzeba dwojga. Możesz jednak spróbować porozmawiać z mężem i przekonać go do rodzicielstwa. Jakie są na to sposoby? Dowiedz się koniecznie. Czytaj więcej »

  nanina

 • Sposoby na poczęcie dziewczynki

  Dla wielu osób rodzicielstwo jest po prostu naturalną koleją rzeczy. Wszak już jako dzieci wyobrażamy sobie, jak będą wyglądały nasze poważne związki, okresy narzeczeństwa czy po prostu zaślubiny, a potem zakładanie mniejszej czy większej rodziny. Choć marzenia każdego z nas są różne, a i czas je przecież modyfikuje, to jednak staramy się do nich z całej siły dążyć. Tak też właśnie jest z płcią dziecka. Jedni z nas chcą, aby to była śliczna córeczka, inni – szarmancki syn. Choć wydaje się to być irracjonalne, to jednak są mniej lub bardziej sprawdzone sposoby na to, aby może nie tyle zaplanować płeć swojego przyszłego dziecka, co znacznie zmaksymalizować szansę, że na świecie pojawi się albo chłopiec, albo dziewczynka. Jeśli należysz do grona osób, które marzą o córce, i planujesz ciążę, to ten poradnik jest dla ciebie. Czytaj więcej »

  thetom

 • Jakie są szybkie sposoby na zajście w ciążę?

  Gdy para zdecyduje się na posiadanie potomka, zazwyczaj od razu rozpoczyna starania i nie chce czekać na dziecko przez rok lub dłużej. Niektórym udaje się zajście w ciąże nawet po miesiącu od podjęcia tak poważnej decyzji, inni muszą poczekać. Nie ma idealnych, pewnych sposobów na to, żeby zajść ciążę w trakcie konkretnego, zaplanowanego stosunku w określonym dniu, jednak można skutecznie pomagać sobie w przyśpieszeniu poczęcia. Czytaj więcej »

  annarybnik

 • W jaki sposób leczyć bezpłodność?

  Według współczesnych badań z bezpłodnością zmaga się coraz więcej par. Na niepłodność mężczyzn i kobiet składać się może wiele czynników. Czasami są to choroby, które nie ustępują mimo kuracji, jednak w wielu przypadkach wystarczą proste zabiegi, zmiana sposobu życia, aby ciało wróciło do swojej naturalnej sprawności. Czytaj więcej »

  agakuna

 • Jakie są objawy owulacji?

  Niezależnie od tego, czy kobieta planuje właśnie zajść w ciążę, czy nie, powinna znać swój organizm na tyle, żeby wiedzieć, kiedy nadchodzi owulacja. Jest to nie tylko przydatne w czasie planowania powiększenia rodziny, ale pozwala nie niepokoić się pewnymi objawami, które pojawiają się jedynie w tym okresie. Czytaj więcej »

  mieszek