Zakumaj.pl

W jaki sposób leczyć bezpłodność?

W jaki sposób leczyć bezpłodność?

Według współczesnych badań z bezpłodnością zmaga się coraz więcej par. Na niepłodność mężczyzn i kobiet składać się może wiele czynników. Czasami są to choroby, które nie ustępują mimo kuracji, jednak w wielu przypadkach wystarczą proste zabiegi, zmiana sposobu życia, aby ciało wróciło do swojej naturalnej sprawności.

 • Stop nikotynie

  Stop nikotynie

  Palenie papierosów, wdychanie dymu papierosowego działa niekorzystnie na możliwości spłodzenia potomka. Nikotyna jest szkodliwa zarówno dla zdrowia mężczyzn, jak i kobiet. W przypadku mężczyzn uszkadza nasienie, a także sprawia, że wytwarzana jest mniejsza ilość plemników. W przypadku kobiet uszkadza komórki jajowe i szkodzi już zapłodnionemu zarodkowi. Wiele palących kobiet decyduje się na rzucenie papierosów dopiero w momencie dowiedzenia się o ciąży, jeśli udaje im się w nią zajść. Już to jest zagrożeniem dla dziecka. W związku z tym, planując potomstwo i mając problemy z osiągnięciem pożądanego rezultatu, warto odstawić papierosy, ponieważ dopiero po wyczyszczeniu się z trucizny można będzie z powodzeniem zajść w ciążę.

 • Dobra dieta

  Dobra dieta

  Zdrowa dieta jest istotna zarówno dla mężczyzny, jak i dla kobiety, szczególnie gdy starają się o dziecko. Jadłospis sprzyjający nadwadze – fast foody, gazowane napoje, dużo tłuszczu, słodyczy, mało produktów warzywnych – utrudnia zajście w ciążę, a w skrajnych przypadkach może całkowicie to uniemożliwić. Jeśli ma się problemy z samodzielnym pilnowaniem diety, warto wybrać się do dietetyka, który ułoży dietę z uwzględnieniem warzyw, owoców, produktów lubianych i rozpisze ją na 2 tygodnie. Dzięki temu, jedząc nawet 5 razy dziennie, będzie się traciło wagę. Organizm, który jest pełen witamin i składników mineralnych, jest lepiej przygotowany do poczęcia, ponieważ poradzi sobie z ciążą, która bez nadwagi i związanych z nią problemów będzie przebiegała bez przeszkód. Dla kobiet ważne jest przyjmowanie pokarmów zawierających kwas foliowy.

 • Herbaty ziołowe

  Herbaty ziołowe

  Zioła skutecznie leczą niejedną chorobę i zaburzenia w działaniu organizmu. W przypadku starania się o dziecko i problemów z zajściem w ciążę warto zacząć pić herbatki z liści malin lub z liści pokrzyw. Liście malin mają bardzo dobry wpływ na elastyczność macicy. Licie pokrzywy wzmacniają powłokę macicy, uzupełniając ją o żelazo oraz wapń, dzięki czemu zwiększają się szanse na zagnieżdżenie się zarodka. Zalety ziół, zwłaszcza malin, można wykorzystać również w ostatnim etapie ciąży, ponieważ przypisuje się im właściwości przyśpieszające poród.

 • Cenna witamina C

  Cenna witamina C

  W razie problemów z zajściem w ciążę lub przed planowanym staraniem się o dziecko warto zacząć jeść więcej witaminy C albo produktów, które są w nią bogate. Dzięki dużej zawartości witaminy C w organizmie zwiększa się ilość śluzu w szyjce macicy. Jest to istotne przy zapłodnieniu, ponieważ pozwala większej ilości plemników i szybciej dostać się do macicy.