Zakumaj.pl

Jakie ubrania wziąć ze sobą na wakacje?

4.5 (razem głosów: 1)
Jakie ubrania wziąć ze sobą na wakacje?

Pakowanie walizki wakacyjnej to odwieczny problem, zwłaszcza dla kobiet i dzieci. Najchętniej wzięłoby się ze sobą całą szafę, gdyż trudno jest nam przewidzieć, ile bluzek ubrudzimy, jakie buty będą nam potrzebne czy jaka będzie pogoda. Jest jednak kilka sztuczek oraz wskazówek, które ci pomogą rozstrzygnąć te dylematy. Wystarczy, że wszystko dobrze przemyślisz oraz zaplanujesz, a potem pozostanie ci tylko spakowanie podróżnej torby. Do dzieła!

 • Cel podróży

  Tak naprawdę wiele zależy od tego, dokąd się wybierasz. Inne rzeczy musisz zabrać ze sobą, planując urlop w Hiszpanii, a inne, planując weekend w Norwegii. Dlatego też najpierw wyobraź sobie miejsce, do którego się wybierasz, i spróbuj przewidzieć scenariusze twojego odpoczynku oraz zwiedzania. Jeśli jedziesz do ciepłego kraju, niech podstawę wyposażenia twojej walizki stanowią ciuchy letnie, sukienki, bluzki z krótkim rękawem, krótkie spodenki. Musisz pamiętać także o kapeluszu lub chuście na głowę, by móc się schronić przed słońcem. Nie zapomnij wziąć jednych spodni z długim rękawami oraz jakiegoś sweterka czy narzutki – wieczory bywają chłodne, a pogoda kapryśna. Analogicznie spakuj się, kiedy jedziesz do kraju o raczej zimnym klimacie – więcej ciuchów grubszych, a kilka na cieplejszą pogodę.

 • Typ podróży

  Typ podróży

  Drugim elementem, od którego zależy zawartość twojej torby, jest typ podróży. Jeśli wybierasz się na backpacking, to zabierz tylko najpotrzebniejsze rzeczy, żeby się zbytnio nie obciążać: dwie bluzki, sweter, dwie pary spodni, dwie pary butów, bieliznę. Jeśli natomiast podróżujesz samochodem i masz do dyspozycji duży bagażnik, możesz wykazać się mniejszą selektywnością. Nie przesadzaj jednak – na tygodniowym urlopie nie potrzebujesz wszystkich swoich ulubionych sukienek.

 • Ile ubrań spakować?

  Ile ubrań spakować?

  Trudno jest odpowiedzieć na pytanie, ile ubrań spakować, gdyż w dużej mierze jest to kwestia indywidualna oraz zależna od wieku. Dzieci szybciej się brudzą i są bardziej kapryśne, dlatego też im należy zabrać trochę więcej rzeczy niż dorosłym. Ty natomiast trzymaj się dwóch zasad: kolorystyki i użyteczności. Weź trzy, cztery bluzki, sweterek, spodnie z krótkimi i długimi nogawkami, sukienkę, spódniczkę. Dobierz wszystko w zestawy. Niech jedna bluzka pasuje co najmniej do dwóch dolnych części garderoby, a sweter niech ma uniwersalny kolor, np. czarny, biały lub szary. Jeśli wiesz, że będziesz dużo czasu spędzać, chodząc i zwiedzając, koniecznie spakuj bardzo wygodne i sprawdzone już wcześniej buty. Raczej nie wybieraj tych, które kilka dni temu kupiłaś, gdyż mogą spowodować odciski oraz otarcia. Jeśli planujesz romantyczną kolację albo nocne wyjścia ze znajomymi na miasto, spakuj do torby buty na wysokim obcasie oraz wyjściową sukienkę – w innym wypadku zrezygnuj z tego zestawu, niepotrzebnie będziesz zapychać walizkę.

 • Dodatki

  Nie rezygnuj ze spakowania kilku dodatków – nie są one ciężkie i nie zajmą wiele miejsca (zmieszczą się do kosmetyczki), a potrafią zdziałać cuda. Weź ze sobą dwie pary kolczyków, bransoletkę, apaszki. W ten sposób nawet nudny i zwyczajny strój codzienny możesz wieczorem przemienić w ekstra zestaw na wyjście.