Zakumaj.pl

Najciekawsze atrakcje turystyczne Londynu

5.0 (razem głosów: 1)
Najciekawsze atrakcje turystyczne Londynu

Londyn jest jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków miejsc w Europie, zarówno do zwiedzania, jak i do mieszkania. Znajduje się w nim już całkiem duża liczba Polaków, którzy zdecydowali się nie tylko na poznawanie zabytków, ale na związanie z miastem swojego życia. Nadal jednak odwiedzają je liczni turyści, dla których pobyt w tętniącym życiem mieście jest przede wszystkim wycieczką pozwalającą poznać najbardziej znane miejsca na mapie Londynu.

 • Pałac Buckingham

  Pałac Buckingham

  Wielu turystów pierwsze swoje kroki na angielskiej ziemi kieruje pod Pałac Buckingham. Niektórymi kieruje nadzieja na zobaczenie członków rodziny królewskiej, inni chcą podziwiać budynek lub zobaczyć zmianę warty strażników stojących przed pałacem. Jednak nawet ze względu na swój wygląd budynek jest wart zobaczenia, ponieważ góruje nad okolicą, mimo że posiada mniej ozdobną fasadę niż wiele innych budowli tego rodzaju.

 • Opactwo Westminsterskie

  Opactwo Westminsterskie

  Ważne w Wielkiej Brytanii, lecz znane również poza nią. Jest miejscem koronacji królów angielskich już od czasów Wilhelma Zdobywcy. Poza miejscem koronacji królów i królowych, jest również miejscem ich pochówków, jednak nie tylko władcy spoczywają w kryptach i sarkofagach na terenie opactwa, ponieważ swoje miejsce spoczynku mają tutaj również wielcy i zasłużeni, w tym I. Newton oraz K. Darwin.

 • Tower

  Tower

  Jednym z ciekawszych miejsc, które powinien odwiedzić każdy turysta, jest Tower, a dokładniej Tower of London, jednocześnie pałac i więzienie. Szczególnie znane jest w historii oraz legendach jako więzienie, w którym przebywały również sławne osobistości i postaci z kart historii angielskiej albo przez długie lata, albo do swojej szybkiej śmierci. Jedną z najsławniejszych osób, które doczekały się ścięcia w murach twierdzy, była Maria Stuart, skazana na śmierć przez Elżbietę I.

 • Most londyński

  Symbol miasta, jeden z najbardziej rozpoznawalnych mostów na świecie. Znajduje się nad Tamizą i łączy dwa brzegi Londynu. Charakterystyczne bogato zdobione wieże skrywają muzeum opowiadające historię mostu od powstania do chwili obecnej. Tym, co jeszcze wyróżnia most, jest fakt, że posiada on dwa przęsła, które mogą się unosić, pozwalając na przepłynięcie większym statkom. Za każdym razem jest to imponujący widok, któremu przygląda się wielu turystów.

 • Big Ben

  Kolejnym symbolem Londynu jest Big Ben. Wbrew obiegowej opinii nie jest to nazwa całej wieży, na której umieszczono zegar. Na początku nazwa ta odnosiła się tylko do zegara, a wieża zwana była Wieżą Zegarową. Obecnie zlała się w jedno z zegarem, który jest jednym z najczęściej fotografowanych obiektów na świecie. poza tym warto wiedzieć, że co kwadrans zegar wygrywa wariacje na temat „Mesjasza” Haendla, co trwa tylko kilkanaście sekund.