Zakumaj.pl

Przepis na niebieskiego szampana

Poziom trudności: Łatwe , Wymagany czas: 5 min.
Przepis na niebieskiego szampana

Z pomocą nietuzinkowego likieru Blue Curacao w nadchodzącego sylwestra możesz zaskoczyć swoich gości niebieskim szampanem, którym uczcicie Nowy Rok. Blue Curacao to pomarańczowy likier w niebieskim kolorze, ale występuje również w postaci bezalkoholowego syropu. On także ma pomarańczowy smak i nadaje drinkom niebieską barwę. Jest oczywiście znacznie tańszy od likieru, a równie dobrze sprawdza się w przygotowywaniu drinków. Mój przepis opiera się właśnie na nim.

 • Przyrządzanie kosmicznej mieszanki

  Przyrządzanie kosmicznej mieszanki

  Do shakera włóż kolejno kostki lodu, wódkę, sok z cytryny oraz syrop lub likier Blue Curacao. Drinka mieszaj, potrząsając shakerem przez około 10 sekund.

 • Niebieski szampan

  Niebieski szampan

  Kolejno przelej mieszankę do kieliszka i dolej szampana. Gotowe! Niebieską mieszankę możesz przygotować sobie wcześniej, a przed podaniem dolać do niej jedynie szampana.

 • Parę słów o Blue Curacao

  Trunek ten zawdzięcza swoją barwę niebieskiemu barwnikowi, który nie ma smaku. Jego nazwa pochodzi od odmiany gorzkiej pomarańczy uprawianej na wyspie Curacao, skąd wzięła swoją nazwę. Zawartość alkoholu w likierze różni się w zależności od producenta, zazwyczaj jest to 25%. Najbardziej znanymi producentami Blue Curacao są Bols i Toorank. W pierwszym przypadku zapłacimy za butelkę 0,5 l 50 – 70 zł. Za butelkę 0,7 l od Toorank wydać trzeba jedynie około 30 zł. Ten likier ma jednak mniejszą moc. Przyglądając się syropom Blue Curacao, które są bezalkoholowe, zapłacimy trochę mniej. 1 l syropu Blue Curacao Rioba – własnej marki Makro kosztuje około 18 zł. Likier i syrop do przygotowywania drinków w shakerze można bez obaw wzajemnie zamieniać. Jeżeli jednak chcesz przygotować drink warstwowy, jest już nieco trudniej i tu musi być konkretny produkt w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

Czego potrzebujesz:

30 ml wódki

10 ml soku z cytryny

80 ml szampana

1 – 2 łyżki syropu Blue Curacao

3 kostki lodu

30 ml wódki 10 ml soku z cytryny 80 ml szampana 1 – 2 łyżki syropu Blue Curacao 3 kostki lodu