Zakumaj.pl

Skuteczna nauka języka angielskiego

Skuteczna nauka języka angielskiego

W dzisiejszych czasach znajomość języka obcego jest koniecznością, szczególnie jeśli w grę wchodzi język angielski. Dzięki niemu można porozumiewać się niemal w każdym kraju, ponieważ według najnowszych badań co piąty mieszkaniec Ziemi potrafi się w nim komunikować. Jest przydatny w pracy, w życiu towarzyskim i stosunkowo łatwy do nauki, dlatego nie należy zaniedbywać tej części edukacji. Trzeba tylko znaleźć skuteczne metody przyswojenia języka angielskiego.

 • Szkoły językowe

  Szkoły językowe

  Nauka języka angielskiego jest obowiązkowa w każdej szkole, a sam język wchodzi w skład matury. Jednak nie zawsze poziom nauczania odpowiada uczniom lub studentom, dodatkowo niektóre starsze osoby nie miały możliwości zdobywania wiedzy z tej dziedziny w trakcie szkolnej nauki. W takiej sytuacji dobrze jest wybrać szkołę językową i w niej ćwiczyć język. Są to bardzo skuteczne zajęcia, ponieważ odbywają się w niewielkich grupach. Dzięki temu nauczyciel może poświęcić każdemu więcej czasu i łatwiej jest angażować się w tok zajęć, ćwicząc przede wszystkim mówienie, z którym wiele osób ma problem. Dodatkowo, kursy w szkołach językowych są dłuższe niż lekcje w szkole i lepiej zachęcają do nauki również poza budynkiem szkoły.

 • Czytaj

  Czytaj

  Czytanie jest istotne dla rozszerzania wiedzy językowej przy nauce każdego języka. Tak, jak zachęca się do czytania po polsku, żeby wzbogacić słownictwo i umiejętność konstruowania zdań, tak warto czytać po angielsku. Zarówno w sklepach, jak i w bibliotekach, a także w Internecie znajduje się wiele książek dostosowanych do aktualnego poziomu wiedzy. Warto przynajmniej 30 minut dziennie poświęcić na czytanie tekstu i wyjaśnianie nieznanych jeszcze słówek. W taki sposób nie tylko rozwija się umiejętność czytania długich tekstów w obcym języku, ale również łatwiej zapamiętuje nieznane zwroty, konstrukcje zdań, ponieważ można sobie przypomnieć, w czym się je przeczytało, czego tekst dotyczył. Przynosi to lepsze efekty niż krótkie teksty z podręczników.

 • Słuchaj

  Angielski jest językiem, który otacza wszystkich każdego dnia i stał się elementem codzienności, chociażby przez muzykę. Dzięki temu zapamiętuje się automatycznie pewne zwroty i konstrukcje. W związku z tym warto słuchać piosenek, jak również oglądać filmy i seriale bez lektora, bez polskich napisów, tylko w oryginale. Na początku może wydawać się to trudne, jednak z odcinka na odcinek serialu będzie łatwiejsze, a także widoczne będą liczne korzyści wynikające ze słuchania obcego języka. Przede wszystkim będzie się osłuchanym, nie będzie on czymś całkowicie obcym, a dodatkowo zapamiętuje się słówka oraz ich wymowę.

 • Mów

  Porozumiewanie się w obcym języku to zazwyczaj cel nauki angielskiego. Jednak jest to najtrudniejszy etap, ponieważ wiele osób wstydzi się mówienia z obawy przed popełnieniem błędu. Warto przełamać się, robiąc kolejne kroki w stronę mówienia i nabierania pewności siebie. Początkiem może być czytanie na głos książek, to oswaja z angielskimi słowami we własnych ustach, kolejny etap to rozmawianie z kimś. Jeżeli nie ma się znajomego, który mówi po angielsku, można skorzystać z internetowych portali, które pozwalają na komunikację z innymi i bieżące poprawianie swoich błędów.