Zakumaj.pl

Nauka języków obcych (12)

 • Jak opanować brytyjski akcent?

  Język angielski jest dla młodego pokolenia dobrze znany i uczą się go już dzieciaki w przedszkolu. Jest to język globalny i pozwala nam się porozumieć w różnych częściach globu, dlatego ważne jest opanowanie przynajmniej kilkunastu podstawowych zwrotów, które pozwolą nam spytać o drogę czy o godzinę. W większości przypadków mamy tak naprawdę jednak do czynienia z amerykańską, znacznie bardziej uproszczoną wersją języka angielskiego, która jest łatwiejsza w nauce i w zastosowaniu niż wersja brytyjska. Mimo tego jest wiele osób, które chciałyby opanować skoczny i melodyjny brytyjski akcent. Jak to zrobić? Czytaj więcej »

  barbaska

 • Od kiedy zacząć z dzieckiem naukę języka obcego?

  Im wcześniej, tym lepiej. Dlaczego? Ponieważ już najmłodsze niemowlęta, które podczas swojego rozwoju mają możliwość słyszenia dwóch języków, po pewnym czasie obydwa świetnie rozumieją. Efekty u takich maluchów, które podczas kontaktów i zabawy z dorosłą osobą mają możliwość słyszeć tzw. „obcy język”, są niesamowicie zadowalające. Zasób słów takiego dziecka jest porównywalny z osobą, która ma 1 – 2 letnią styczność edukacyjną z innym językiem. Tak dobry wpływ na to mają pozytywne emocje dziecka, które nie „uczy się”, lecz doświadcza. I nic nie stoi na przeszkodzie, by malutki poliglota mógł doświadczać kilku języków w swoich najmłodszych latach. Czytaj więcej »

  pawlick

 • Skuteczna nauka języka angielskiego

  W dzisiejszych czasach znajomość języka obcego jest koniecznością, szczególnie jeśli w grę wchodzi język angielski. Dzięki niemu można porozumiewać się niemal w każdym kraju, ponieważ według najnowszych badań co piąty mieszkaniec Ziemi potrafi się w nim komunikować. Jest przydatny w pracy, w życiu towarzyskim i stosunkowo łatwy do nauki, dlatego nie należy zaniedbywać tej części edukacji. Trzeba tylko znaleźć skuteczne metody przyswojenia języka angielskiego. Czytaj więcej »

  paulinaz

 • Jak uczyć się samodzielnie języka francuskiego?

  Język francuski jest dość popularnym w Polsce językiem obcym. Ustępuje jedynie językowi angielskiemu i niemieckiemu. Uważany jest przez wielu za jeden z najpiękniejszych na świecie, wszak jest bardzo melodyjny i najlepiej wybrzmiewa w ustach zmysłowych kobiet. Jest jednak stosunkowo trudnym językiem, dlatego potrzeba dosyć silnej woli oraz wytrwałości, by się go uczyć. Szczególnie jeśli planujemy się uczyć go sami, w domowym zaciszu. Oto kilka sposobów na to, by umilić sobie taką naukę i sprawić, by była ciekawsza.

  Czytaj więcej »

  febraa

 • Jak uczyć się angielskiego z piosenek?

  Nauka języka obcego nie musi być nieprzyjemnym obowiązkiem i żmudnym ślęczeniem nad podręcznikami. Możesz uczyć się, słuchając piosenek w danym języku. Język angielski jest wyjątkowo podatny na wtłaczanie go w melodyczne ramy piosenek, dlatego słucha się tych utworów z wielką przyjemnością. Wykorzystaj to podczas nauki, ucząc się tekstów piosenek. Traktują one bardzo często o rzeczach przyziemnych, a wiele zdań z nich wyjętych możesz z powodzeniem przenieść bez większej zmiany do życia codziennego. Jak skutecznie się w ten sposób uczyć?

  Czytaj więcej »

  mitek

 • Jak wybrać dobrą szkołę językową?

  Uczenie się języka na własną rękę jest dobre tylko wtedy, kiedy mamy w sobie dużo chęci oraz samozaparcia. Czasem wolimy po prostu wydać tych kilkaset złotych miesięcznie, ale za to mieć pewność, że będą nas uczyć profesjonaliści, do których możemy zwrócić się z każdą wątpliwością oraz którzy będą nas motywować do przyswajania nowych słówek, idiomów, gramatyki. Nie jest jednak wcale tak łatwo wybrać szkołę językową, zwłaszcza że obecnie w każdym mieście jest ich co najmniej kilka lub kilkanaście. Jak więc wybrać tę odpowiednią? Koniecznie przeczytaj poniższe porady.

  Czytaj więcej »

  maelek

 • Jakie są sposoby na nauczenie się języka obcego?

  Uczenie się języka obcego nie jest tak samo łatwe dla każdego, jednak każdy może znaleźć sposób, żeby nauczyć się go w sposób najbardziej komfortowy dla siebie. Wiele zależy od własnego samozaparcia oraz języka, który jest przedmiotem nauki. Jednak każdą naukę warto zaczynać ze świadomością, że nie trzeba nauczyć się wszystkiego w ciągu jednego roku, lecz powoli, bez specjalnego pośpiechu poznawać nowy język.

  Czytaj więcej »

  katarzyna

 • Jak nauczyć dziecko języka obcego?

  W dzisiejszych czasach oraz przy wymogach dzisiejszego rynku pracy dobra znajomość chociaż jednego języka obcego to naprawdę absolutna podstawa. Prawie wszędzie wymagana jest umiejętność posługiwania się angielskim czy niemieckim, a już na pewno otwiera to drzwi do lepiej płatnej pracy. Dlatego też warto zatroszczyć się o edukację dziecka w tym zakresie już od maleńkości. Należy jednak pamiętać, iż dziecko wymaga zupełnie innego podejścia niż nastolatek czy osoba dorosła. Jeśli więc chcesz wiedzieć, jak nauczyć swojego brzdąca języka obcego, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

  Czytaj więcej »

  dominika

 • Jak skutecznie uczyć się angielskiego?

  Znajomość języka angielskiego jest bardzo istotna w dzisiejszych czasach. Kontakty międzynarodowe, programy komputerowe, nowości ze świata, wszystko to wymaga umiejętności posługiwania się obcym językiem. Łatwiej można znaleźć pracę, łatwiej nawiązywać znajomości i czuć się obywatelem świata, któremu żaden zagraniczny, nawet samodzielny wyjazd nie jest straszny.

  Czytaj więcej »

  zula

 • Jak efektywnie opanować język angielski?

  Język angielski jest najbardziej potrzebnym obecnie językiem. Umiejętność posługiwania się nim zarówno w mowie, jak i w piśmie otwiera wiele drzwi. O wiele łatwiej o pracę i o wiele chętniej wyjeżdża się w podróże zagraniczne. Problemem może być jedynie to, w jaki sposób efektywnie i stosunkowo szybko opanować język. Najlepiej w tym celu wyjechać do anglojęzycznego kraju, jednak nie każdy chce to zrobić lub ma taką możliwość. Nic straconego, istnieją metody pozwalające poznać język angielski niezależnie od tego,  gdzie się jest.

  Czytaj więcej »

  joystick

 • Jak nauczyć się języka obcego na własną rękę?

  Nauka języka obcego jest procesem długim i zazwyczaj kosztownym, jeśli korzysta się z pomocy korepetytora lub szkoły językowej. Koszt jednego roku nauki potrafi wynieść naprawdę sporo, a na dodatek uwaga nauczyciela podzielona jest na kilka osób w grupie i nie zawsze potrafimy się dostosować do zbyt wolnego lub zbyt szybkiego dla nas tempa. Jeśli masz choć trochę zdolności językowych albo bardzo dużo motywacji, możesz spróbować nauczyć się języka obcego samodzielnie, w domu. Z poniższego artykułu dowiesz się, jak to zrobić.

  Czytaj więcej »

  olkakomorowska

 • Jak pisać ciekawe opowiadania?

  Ludzie zawsze uwielbiali opowieści. Są one nawet starsze niż pismo. Do dziś nie zanikła sztuka opowiadania – a nawet, dzięki nowemu medium, jakim jest Internet – rozkwita dzięki blogom i wpisom na portalach społecznościowych. Chcesz, by chętnie czytano twoje opowieści? Wystarczy przyswoić kilka prostych zasad, a czytelnicy już zawsze pozostaną ci wierni. A poza tym łatwiej poradzisz sobie ze szkolną pracą domową.

  Czytaj więcej »

  magdawasik

 • 1