Zakumaj.pl

Smaczne beztłuszczowe bułeczki z marmoladą

Smaczne beztłuszczowe bułeczki z marmoladą

Dieta wciąż kojarzy się wielu osobom z całkowitym zakazem jedzenia słodyczy. Istotnie, nie powinno się spożywać ich w nadmiarze, jednak nie oznacza to, że nie można zjeść wówczas niczego dobrego. Trzeba ograniczyć ilość cukru, ograniczyć lub wyłączyć z deseru tłuszcz, czyli na przykład skorzystać z podanego poniżej przepisu na niskokaloryczne babeczki z marmoladą.

 • Jakich składników potrzeba?

  Jakich składników potrzeba?

  Żeby wykonać smaczne bułeczki, potrzebne są odpowiednie składniki, wśród których najważniejsze są:
  * 50 g drożdży piekarskich,
  * 3 szklanki mąki,
  * 1/2 szklanki mleka,
  * 1/2 szklanki cukru,
  * marmolada.
  Zamiast marmolady jako nadzienia można użyć również budyniu albo ulubionego dżemu, najlepiej o niskiej zawartości cukru.

 • Pierwszy krok

  Mleko podgrzać w rondelku. Nie można doprowadzić do jego zagotowania, płyn powinien być jedynie ciepły. Przelać mleko do miski i pokruszyć do niego drożdże, wymieszać dokładnie.

 • Drugi krok

  Drugi krok

  Do mleka z drożdżami wsypać cukier, wymieszać dokładnie. Następnie zacząć dosypywać mąkę, nieprzerwanie łącząc składniki, aż uzyska się jednolitą konsystencję, bez grudek. Po dokładnym wyrobieniu ciasta zostawić je na 30 minut, żeby urosło.

 • Trzeci krok

  Trzeci krok

  Po upływie odpowiedniego czasu jeszcze raz wyrobić ciasto dłonią i zostawić na kolejne 5 minut. Dzięki temu bułeczki będą bardzo puszyste.Gdy ciasto delikatnie spęcznieje, można przejść do wykonywania bułeczek. W tym celu należy odrywać niewielkie kawałki ciasta, palcami tworząc z niego placuszek. Na samym środku nałożyć 1 łyżeczkę marmolady i zgiąć placek na pół, sklejając jego brzegi.

 • Czwarty krok

  Czwarty krok

  Bułeczki układać na blasze do pieczenia przykrytej papierem, w równych odstępach, pozwalających deserowi na kolejny wzrost. Pozostawić bułki na kolejne 5 minut i dopiero po tym czasie wsunąć blachę do piekarnika. Powinien być nagrzany do temperatury 180 stopni Celsjusza.Przysmak piec przez 20 – 25 minut, aż do zarumienienia się bułek. Po upieczeniu wystudzić, a następnie konsumować albo na podwieczorek, albo na drugie śniadanie.