Zakumaj.pl

Sposoby na nauczenie się języka angielskiego

Sposoby na nauczenie się języka angielskiego

Nauczenie się języka angielskiego tak, żeby czuć się dobrze z mówieniem i czytaniem w tym języku, jest dużym sukcesem. Jednak najważniejsze jest, że znajomość angielskiego jest niezwykle przydatna, ponieważ pozwala na porozumiewanie się niemal w każdym miejscu na świecie. Warto więc ćwiczyć język, żeby wyjazd gdziekolwiek był jedynie przyjemnością, a nie zdenerwowaniem.

 • Na kursie

  Na kursie

  Nauka języka w szkole czy na studiach nie zawsze spełnia wymagania uczniów. Zazwyczaj zbyt duża liczba osób i różny poziom znajomości języka przeszkadzają w nauce. W związku z tym wiele osób decyduje się na kursy w szkołach językowych. Jest to bardzo korzystne, ponieważ zazwyczaj jedna lekcja to 90 minut, a nie 45 minut, jak w szkole. Dodatkowo odbywają się one nawet 3 razy w tygodniu, więc w połączeniu z zajęciami w szkołach daje to solidną dawkę angielskiego w tygodniu. Jednocześnie lektorzy prowadzący kursy językowe są bardziej elastyczni i dostosowani do wymagań stawianych im przez uczestników kursów.

 • Dużo mów

  Dużo mów

  Największym problemem oraz bolączką tych, którzy uczą się angielskiego, jest mówienie. W szkole ciężko o ćwiczenie rozmów, a to one są najważniejsze. Śmiałość w posługiwaniu się mową poprawia komfort i dodaje pewności siebie, ponieważ każdy wie, że poradzi sobie za granicą. W związku z tym warto mówić po angielsku, kiedy tylko ma się okazję. Nawet jeżeli z błędami na początku, nawet jeżeli tylko po kilka słów, warto to robić. Gdy nie ma się gdzie ani z kim ćwiczyć, warto skorzystać ze strony internetowej, na której można porozmawiać z innymi przez program Skype. Znajdujące się na takiej stronie osoby chętnie rozmawiają, ośmielają i poprawiają ewentualne błędy.

 • Filmy i piosenki

  Elementem nauki jest oswojenie się z językiem zarówno w mowie, jak i w słuchaniu. Można to zrobić, oglądając filmy albo słuchając piosenek. Ze względu na to, że większość filmów i seriali, które są uznawane za interesujące, to produkcje angielskojęzyczne, warto nie włączać napisów, tylko słuchać. Dzięki temu nie tylko wyłapuje się nowe słówka, ale przede wszystkim oswaja się z brzmieniem i konstrukcjami gramatycznymi, które można później wykorzystać. Równie dobrze działa słuchanie angielskich piosenek, szczególnie ze względu na zapamiętywanie słówek oraz ćwiczenie pamięci, ponieważ nic tak łatwo nie wchodzi do głowy, jak piosenki.

 • Ćwicz, ćwicz, ćwicz

  Nauka języka to nie tylko nauka na kursie lub w szkole w czasie 45 minut lekcji. To nauka jak najczęściej i jak najwięcej. Tylko wtedy można naprawdę dobrze opanować język, jeżeli przykłada się do niego dużo uwagi i czasu. Z tego powodu warto ćwiczyć w każdej wolnej chwili, powtarzać słówka, słuchać angielskiej muzyki lub nagranych lekcji, czytać książki po angielsku, a także rozmawiać, kiedy tylko jest taka możliwość. Dobrze sprawdzają się również ćwiczenia i testy, które można wykonywać zarówno online, jak i w specjalnych książkach językowych. Pozwalają one przećwiczyć zdobytą już wiedzę oraz zdobyć nową, która z pewnością zaprocentuje.