Zakumaj.pl

Sposoby zabezpieczenia choinki przed zwierzętami

Sposoby zabezpieczenia choinki przed zwierzętami

Choinka w salonie, ładnie ubrana, świecąca, wygląda pięknie, jednak w domu, w którym są zwierzęta – zwłaszcza psy i koty – narażona jest na zniszczenie. Nie każdy zwierzak podchodzi do drzewka, jednak zdarza się, że nawet przez przypadek może zahaczyć o gałązkę, bombki, lampki, powodując małą tragedię. W związku z tym zawsze lepiej zabezpieczyć choinkę niż później zbierać potłuczone bombki.

 • Co przygotować?

  Co przygotować?

  Do zabezpieczenia choinki przydatnych będzie kilka elementów, które wzmocnią konstrukcję. Są to:
  * kołki rozporowe,
  * haczyki gwintowane,
  * drut,
  * obcęgi,
  * wiertarka.

 • Ustawienie choinki

  Pierwszym krokiem w celu zabezpieczenia drzewka jest ustawienie choinki. Jeśli jest żywa, najprawdopodobniej będzie w doniczce, jeśli sztuczna, przyda się stabilny stojak. Najlepiej znaleźć dla choinki miejsce w rogu pokoju, wtedy zwierzę nie ma dostępu do niej aż z dwóch stron. Ustawienie jej na środku pokoju to duże ryzyko, gdyż nie tylko zwierzęta, ale i ludzie mogą ją przewrócić.

 • Miejsce haczyków

  Miejsce haczyków

  Na ścianach, które sąsiadują z choinką, należy wybrać miejsca dla haczyków. Wystarczą 2 punkty na ścianach bocznych, choć aby drzewko było bezpieczniejsze, jeszcze lepiej sprawdzą się 3, z trzech różnych stron.Po zaznaczeniu punktów można przejść do wiercenia, przygotowując miejsca na haczyki. Powinny znajdować się one na wysokości 50 – 60 cm od czubka choinki.

 • Mocowanie haczyków

  Mocowanie haczyków

  Aby mieć pewność, że haczyki będą się trzymać, należy włożyć w wywiercone miejsca kołki rozporowe. Do tak przygotowanych otworów włożyć haczyki.

  Następnie przygotować kawałki drutu. Należy zmierzyć odległość od choinki do haczyka i dodać do niej 40 cm. Nadmiar owinie się wokół choinki, a gdyby było go za dużo, wystarczy przyciąć.

 • Zabezpieczanie choinki

  Zabezpieczanie choinki

  Na końcu drucika wykonać pętelkę i zaczepić ją o haczyk, następnie pozostałą część drutu owinąć o pień choinki. W taki sam sposób postąpić z każdym kawałkiem drucika. Po owinięciu choinki ostatnim da się zauważyć, że choinka nie tylko stabilnie stoi, ale jest mocno zabezpieczona przed wywróceniem.Warto pamiętać, że najlepiej mocuje się choinkę jeszcze nie ubraną w świąteczne ozdoby.