Advertising
Zakumaj.pl

W sądzie (3)

 • Jak poprawnie napisać wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych?

  Jeżeli zakładasz sprawę w sądzie, nie zawsze możesz mieć pewność, że nie poniesiesz żadnych opłat. Tylko niektóre sprawy, czyli o alimenty czy sprawy związane z pracą nie są obciążone dodatkowymi kosztami. W innych przypadkach może okazać się konieczne uiszczenie odpowiedniej kwoty, wyliczanej przez sąd. Jednak jeśli sytuacja materialna nie pozwala Ci na to, pamiętaj, że możesz napisać wniosek o zwolnienie z kosztów. Czytaj więcej »

  olap

 • Zasady wnoszenia skargi do Trybunału w Strasburgu

  Unia Europejska gwarantuje swoim obywatelom wiele praw, któere znacząco ułatwiają im życie. Wśród nich znajduje się również zgłoszenie ewentualnego naruszenia praw człowieka i obywatela przez własne państwo lub instytucje państwowe. Gdy do takiej sytuacji dojdzie, można wnieść skargę do Trybunału w Strasburgu, który oceni jej zasadność oraz wyda postanowienie na bazie zebranych materiałów, stwierdzając tym samym, czy prawa człowieka zostały złamane, czy też nie. Czytaj więcej »

  donata

 • Jak wywalczyć alimenty na dziecko?

  W momencie gdy jeden z rodziców nie chce pomagać w utrzymaniu dzieckao, opiekun potomka ma prawo wystąpić o przyznanie alimentów. Wymaga to złożenia sprawy w sądzie, jednak warto to zrobić. Zyskuje się wówczas podstawę prawną do otrzymywania od partnera albo byłego współmałżonka określonej kwoty, która może pomóc w utrzymaniu dziecka i zapewnieniu mu tego, co niezbędne. Czytaj więcej »

  netusia

 • 1
Advertising
Advertising
Nowe pytania